26. 6. svátek má Adriana

Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

PR
20. září 2018   (08:30)
Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

MHD zdarma jsme se rozhodli zapracovat jako jednu z priorit do našeho volebního programu.


Když jsme seděli na našem volebním štábu a přemýšleli, jak zlepšit v Příbrami dopravní situaci, padl návrh dát dopravu MHD zdarma. Ačkoli to ze začátku vypadalo trochu bláznivě, čím víc jsme o tom diskutovali, tím víc jsme se přesvědčovali, že to až taková hloupost není. Počítali jsme, kolik se za MHD v současnosti platí, kolik procent jízdného je stejně „vyslevováno“ a o kolik tak rozpočet města přijde, když bude jízdné zcela zdarma.

Na druhou stranu jsme si dávali pozitivní argumenty. V současné době není výjimkou, že počet osob na některých linkách, v některých časech byste spočítali na prstech jedné ruky. Cena jízdy takového autobusu je potom šílená, proto je důležitý návrat občanů do autobusů MHD.
Dalším důvodem k zatraktivnění MHD se nám stal fakt, že v rodinách už není jedno auto jako dřív, někdy vlastní automobil dokonce každý člen rodiny. Město však není nafukovací a je třeba mu ulevit.

Začali jsme shánět více informací a zjistili, že jízdné zdarma už pár měst v České republice zavedlo. Nakonec jsme se ho rozhodli i my zapracovat do našeho volebního programu jako jednu z priorit. Jediné, čeho jsme se trochu obávali, bylo nařčení ostatních, že se jedná o populismus, že chceme jen rozdávat. Když však čtu v poslední době články starosty města Jindřicha Vařeky, jsem rád, že i Ano má shodný bod v programu jako ČSSD. Mám z tohoto radost, protože je šance, že by se to mohlo skutečně „dotáhnout“.
 
Čím více stran bude takto uvažovat, tím pro naše občany lépe. V současné době dostávám spoustu otázek, s kým bychom chtěli a nechtěli spolupracovat po volbách. Moje odpověď je vždy stejná. Za prvé se zajíci počítají až po honu a za druhé nekoukám moc na barvu politického trička, ale na to, co chtějí politické strany či hnutí pro naše občany. Pokud se budeme shodovat v takových bodech jako je jízdné zdarma, budu jen rád. To totiž přesně naplňuje naše heslo „Chceme pro vás víc“. Tak to pojďme „dotáhnout“.
 
Petr Větrovský (ČSSD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Petr Větrovský

autor: jk


Další články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz