Josef Klíma míří do Příbrami: Nahlédněte do tajů českého podsvětí
8. ledna 2025 (07:00)
foto: Český rozhlas/ Rostislav Taud / PR
Známý novinář a zakladatel investigativní žurnalistiky Josef Klíma zavítá ve středu 19. února do Junior klubu se svou přednáškou „České podsvětí Josefa Klímy“. Akce začíná v 17:30 a nabídne pohled na divoká 90. léta, setkání s postavami českého podsvětí i proměny zločinu v průběhu let.
Autor populárního podcastu „České podsvětí“, známý český novinář a zakladatel investigativní žurnalistiky Josef Klíma, pořádá sérii přednášek a besed pod názvem "České podsvětí Josefa Klímy". V rámci svého turné zavítá ve středu 19. února také do příbramského Junior klubu.
Během přednášky sdílí své zkušenosti z divokých 90. let, kdy se setkával s významnými postavami českého podsvětí, jako byli Ivan Jonák či Radovan Krejčíř. Diskutuje také o proměnách zločinu v průběhu let a odpovídá na dotazy diváků, včetně témat týkajících se seriálu Sedm schodů k moci, k němuž ho jako scénáristu volně inspiroval případ Nagyová-Nečas.
Ve své investigativní činnosti se Klíma věnoval některým kauzám spojeným s příbramským podnikatelem Jaroslavem Starkou, který byl dlouho spojován s podsvětím a kontroverzními aktivitami. Starka byl také vyšetřován v souvislosti s únosem Lamberta Krejčíře, otce známého podnikatele Radovana Krejčíře, což byla kauza, kterou Josef Klíma detailně sledoval.
Ve své investigativní činnosti se Klíma věnoval některým kauzám spojeným s příbramským podnikatelem Jaroslavem Starkou, který byl dlouho spojován s podsvětím a kontroverzními aktivitami. Starka byl také vyšetřován v souvislosti s únosem Lamberta Krejčíře, otce známého podnikatele Radovana Krejčíře, což byla kauza, kterou Josef Klíma detailně sledoval.
Akce se koná pod záštitou Městského kulturního centra Příbram dne 19.2. od 17:30 v Junior klubu v Příbrami. Vstupenky na akci lze zakoupit v předprodeji za 100 Kč, na místě pak za 120 Kč.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ




