Josef Dvořák se vrací k večerníčkům. Namluvil příběhy Honzy a beránka na motivy Josefa Lady
9. prosince 2020 (13:51)
foto: pribram.cz, Karolína Blinková
Dobrodružství Honzy a beránka je jedním z mnoha dárků České televize k pětapadesátým narozeninám Večerníčka, které letos kreslený chlapeček v papírové čepici a stejnojmenný podvečerní pořad s pohádkovým příběhem slaví.
Kdo by neznal Maxipsa Fíka, Včelí medvídky nebo Králíky z klobouku? Všem hrdinům propůjčil svůj nezaměnitelný hlas Josef Dvořák. Novým večerníčkem, v němž herce malí diváci uslyší bude Honza a beránek. Sedm krátkých pohádek před spaním v sobě propojuje dva fenomény české tvorby pro děti. Výtvarný projev Josefa Lady a klasickou postavu českého Honzy. První díl uvidí diváci Déčka a ČT2 ve středu 9. prosince v tradičním čase, od 18.45 hodin.
Honza pase ovce bohatého sedláka na stráni za vsí a sní o tom, jaký je svět za velkým kopcem. A když se ve stádě narodí černý beránek, nejzvědavější a nejčilejší ze všech, důvod k výletu se najde. Sedlákovi je totiž černý beránek trnem v oku, protože prý nosí smůlu, a chce se ho co nejdříve zbavit. Honzovi s beránkem tak nezbývá nic jiného, než se vydat do světa na zkušenou.
„Když jsme oslovili různé autory s výzvou, jak by pro večerníček zpracovali příběhy pohádkového Honzy, vyhrál Michal Čunderle právě proto, že Honzovi svěřil beránka a vytvořil z nich úžasnou dvojici,“ říká kreativní producentka Barbara Johnsonová. Honza s černým beránkem společně prožívají nejrůznější pohádková dobrodružství, ať už s hastrmanem nebo s čarodějnicí, na pouti či na tajemném hrádku. „Seriál je výjimečný nadčasovou originalitou výtvarného rukopisu Josefa Lady. Vůbec poprvé ladovský večerníček namlouvá legendární herec Josef Dvořák, a dokonce v něm i zpívá,“ prozrazuje dramaturg Miloš Zvěřina.
„Jako dítě školou povinné jsem se do obrázků Josefa Lady zamiloval. Začalo to knížkou Bubáci a hastrmani. A nyní díky Honzovi a beránkovi jsem měl možnost namlouvat večerníček, který Lada vymyslel,“ popisuje Josef Dvořák svůj vztah k českému malíři, do jehož rodných Hrusic jsou příběhy zasazeny.
Dobrodružství Honzy a beránka je jedním z mnoha dárků České televize k pětapadesátým narozeninám Večerníčka, které letos kreslený chlapeček v papírové čepici a stejnojmenný podvečerní pořad s pohádkovým příběhem slaví. Ve skupině diváků od čtyř do dvanácti let je stabilně nejsledovanějším dětským pořadem vlastní výroby v Česku. Mezi letošní nejsledovanější tituly patřili Krysáci, Pat a Mat nás baví a Bob a Bobek, králíci z klobouku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Karolína Blinková
Karolína Blinková
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života
Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic
Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A …
ZVÍŘATA
Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu
Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online
Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ
Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě
V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch
Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé …
SPORT
Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním
Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají …
KRIMI





