Jógou k posílení imunity
18. listopadu 2020 (09:49)
foto: pribram.cz
Jak mezi sebou souvisí obranyschopnost a jóga? Ásany a relaxace nám pomáhají upevnit zdraví a celkovou vnitřní rovnováhu, říká instruktorka Zuzana Knolová.
Imunita neboli obranyschopnost organismu je v tomto období velmi často používaným slovem. A jak s tím souvisí zrovna jóga? Tento sport je vysoce propojen s lidskou psychikou. Nemoci, pokud nejde například o zlomeninu či jiný úraz, velmi často souvisí právě s vnitřní nevyrovnaností, napětím a negativní energií. Stav duše přímo ovlivňuje veškeré dění v těle.
Jóga může pomoci hned několika cestami. Cvičením jógových ásan, relaxací, dýcháním nebo meditací. Účinky jógy na lidský organismus nám popisuje zkušená instruktorka Zuzana Knolová.
„Jógová praxe nás učí poslouchat naše tělo. Ásany nám pomohou k rozpohybování celého aparátu, prokrvení a tím i očistě vnitřních orgánů a masáži žláz s vnitřní sekrecí. Neméně důležitá je relaxační funkce jógy, kdy uvolňujeme napětí v těle pomocí různých relaxačních technik. Toto uvolnění nám mimo jiné poskytne schopnost odpočívat a kvalitně spát. A na spánku je naše imunita přímo závislá.
I samotné cvičení ásan v souladu s dechem nás dříve nebo později dovede prostřednictvím ověřených mechanismů k větší vyrovnanosti. Ráno můžeme rozproudit energii Pozdravem Slunce. Tato sestava probouzí naše tělo k aktivitě. Naopak Pozdrav Měsíci je sestaven tak, aby naše tělo zklidnil, proto je vhodné ho zařadit ve večerních hodinách.“
Ze všeho nejdůležitější je své tělo poslouchat. Pokud budeme vycházet vstříc jeho signálům, je to to nejlepší, co můžeme pro svou obranyschopnost udělat. Naslouchejme si, učme se a buďme na sebe hodní.
„Nezapomínejte na rovnováhu laskavosti vůči světu a také sobě. Rovnováha přináší stabilitu, oporu a klid,“ dodává s úsměvem oblíbená příbramská jogínka Zuzka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA




