Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den
6. srpna 2020 (06:40)
foto: pribram.cz
Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci.
Po interaktivní výstavě Retrosbírky, která v Podbrdském muzeu potrvá do 20. září, se v Rožmitálu ponoříme do ještě hlubší historie – 121letého fungování místní dráhy. Během Retro dne, který připadne na 22. srpna, oslaví první kulatiny také Podbrdské muzeum. Obě výročí doprovodí bohatý program.
Po úvodním přivítání starostou města Josefem Vondráškem v 9.00 vystoupí na vlakovém nádraží Toulavá kapela, jejíž produkci si návštěvnici vychutnají až do 14.00. Čtvrtou srpnovou sobotu se z Rožmitálu rozjedou do Březnice zvláštní vlaky s odjezdy v 9.45, 11.15, 12.45 a 14.15. V průběhu celého dne (od 9.00 do 16.00) si zájemci mohou prohlédnout výstavu o historií místní dráhy nebo hasičskou a dopravní techniku. Pro bližší seznámení s reáliemi jsou nachystány projížďky historickou drezínou po stanici a svou práci předvedou hasiči. Kromě zážitků bude o uchování vzpomínek na Retro den na železnici postaráno rovněž prodejem suvenýrů.
Podbrské muzeum se 22. srpna otevře návštěvníkům v 9.00 se zavírací hodinou o půlnoci. Vstup je po celý den zdarma a kromě výstavy Retrosbírky se budou v omezeném čase od 14.00 do 16.30 konat prohlídky stálé expozice. Starosta a hosté si vezmou krátké slovo v půl sedmé. Od 19.00 začínají koncertovat Dirty Rudolph and his Inglorious Rock'n'roll Mates, po kterých ve 22.00 nastoupí DJ Starosta. V průběhu večera a noci je zajištěno alko i nealko občerstvení.
Mezi nádražím a muzeem bude během Retro dne přejíždět historický autobus, jehož první cesta vede z autobusového nádraží v 8.30. Od vlakového nádraží odjíždí autobus vždy v celou od 10.00 do 16.00, od muzea v časech 10.15, 11.15, 12.15, 13.15, 14.15 a naposledy v 15.15.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ
Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory
Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel
I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před …
AKTUÁLNĚ
Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání
Konec školního roku je pro část dětí radost, pro jinou část období, kdy se jim svírá …
AKTUÁLNĚ
Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky
Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje upozorňuje obyvatele na mimořádně vysoké …
AKTUÁLNĚ
Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví
Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina …
LIFESTYLE
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE




