11. 4. svátek má Izabela

Jinecký fotbal oslaví „stovku“. Fandit se bude na utkáních i při dětských soutěžích

24. června 2022   (08:23)
Jinecký fotbal oslaví „stovku“. Fandit se bude na utkáních i při dětských soutěžích
foto: SK Jince 1921

Oslavy fotbalového klubu začnou v sobotu 25. června odpoledne na hřišti, kde místní A tým nastoupí proti internacionálům SK Slavia Praha. Své 145. jubileum si připomenou také jinečtí hasiči.


K základním kamenům komunitního a společenského života v obcích patří, mimo zachování restaurační zábavy, fotbal a hasiči. Úctyhodnou tradici si sportovní a záchranářská organizace drží také v Jincích na Příbramsku.

V sobotu 25. června oslaví SK Jince 1921 sto let fungování místního fotbalu. Nejprve hrál fotbalový oddíl, založený v roce 1921, pod názvem Spartak Čenkov. V šedesátých letech se pak měnil název klubu na TJ Železárny Čenkov. „Čenkovské železárny byly od začátku hlavním sponzorem a jako národní podnik podporovaly náš fotbalový oddíl až do revoluce v roce 1989 a následné privatizace,“ vysvětlují webové stránky klubu. Jméno SK Jince 1921 získal sportovní oddíl až v roce 2001 při příležitosti tehdejšího 80letého výročí.
V sobotu si 145 let od svého vzniku připomene Sbor dobrovolných hasičů Jince (SDH). Hasičstvo nastoupí na jinecké náměstí v 11.00. Slavnost pokračuje položením květin u pomníku padlým a předáním medailí členům SDH. Na místě bude k vidění také hasičská technika.
Odpoledne předvedou mladí hasiči ukázky své práce na fotbalovém hřišti, kde budou ve 13.00 zahájeny oslavy fotbalového klubu. Hlavní část programu vyplní dvě utkání – od 14.00 se B tým poměří se Starou gardou SK Jince 1921, v 16.30 nastoupí A tým proti internacionálům SK Slavia Praha. V areálu nebudou chybět atrakce pro děti a soutěže. Večer uzavře koncert hudební skupiny Signál od 19.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz