Jinecká huť připomene výročí narození Joachima Barranda
8. srpna 2024 (09:00)
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková
U příležitosti 225 let od narození slavného geologa bude ve čtvrtek 8. srpna v huti Barbora otevřena dočasná poštovní přepážka s nabídkou tematické kolekce známek a razítka.
Ve čtvrtek 8. srpna bude v huti Barbora dočasně otevřena poštovní přepážka. Netradiční akcí si v Jincích připomenou 225. výročí od narození geologa Joachima Barranda. Od 10.00 do 18.00 bude v prodeji limitovaná edice sešitku s osmi originálními známkami s vyobrazením trilobitů. V huti budou k dispozici příležitostné razítko, pohlednice a obálky k tématu.
„Současně zde bude od 10.00 do 12.00 přítomen autor grafické předlohy známek a významný český akademický malíř Jan Sovák, který se rád všem návštěvníkům podepíše a bude možné zakoupit i některé jeho knížky,“ představuje hosta akce Aleš Hlaváček, místostarosta městyse Jince. Ilustrace Jana Sováka jsou součástí více než 340 publikací, které vyšly i v zahraničí např. Kanadě, USA, Německu nebo Velké Británii. Ilustroval mimo jiné román Jurský park spisovatele Michaela Crichtona, podle nějž vznikl stejnojmenný film. Jan Sovák je rovněž autorem expozice prvohorních moří v huti Barbora a skici Joachima Barranda pro příležitostné razítko.
Koncem prázdnin přivítá jinecká huť návštěvníky na druhém historickém dni. „Celé odpoledne bude možné strávit v areálu za doprovodu kejklířů, bubeníků, flašinetáře či rytířů,“ zmiňuje Aleš Hlaváček program s řadou atrakcí pro děti i dospělé včetně ukázek kovářského a tesařského řemesla či prohlídek huti. Akci, která se koná 31. srpna, završí koncert skupiny Ginevra a show Ohnivé světlušky.
Huť Barbora se po rozsáhlé rekonstrukci veřejnosti otevřela v loňském roce, od letoška si technickou památku prohlédnete od května do října v pravidelné otevírací době. V srpnu ji můžete navštívit každý den kromě pondělí – od úterý do pátku v čase 10.00 až 16.00, během víkendu od 9.00 do 17.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Rožmitálský zámek přivítá malé i velké diváky na multižánrovém odpoledni s Jakubem Janem Rybou
•V Březnici si prohlédnete architekturu Karla Pragera na fotografiích Radka Úlehly
•Letošní Krásnohorské léto vyvrcholí koncertem kapely Sto zvířat
Další články
Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna?
Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika …
ZAJÍMAVOSTI
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE




