Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude kandidovat do Senátu
26. května 2020 (10:47)
foto: pribram.cz
Pokud by se Vařeka do boje o Senát zapojil, utkal by se mimo jiné se současným senátorem Jiřím Burianem (ODS), který chce mandát obhajovat. Za Piráty bude usilovat o vstup do horní komory pedagožka Simona Luftová.
Bývalý starosta Příbrami a nynější radní za ANO Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude na podzim kandidovat ve volbách do Senátu. Váhá kvůli pracovním projektům, které musí dokončit. Řekl to na včerejším jednání městského zastupitelstva. Odpověděl tak na dotaz opozičního zastupitele Vladimíra Krále (Šance pro Příbram), podle nějž se o Vařekově kandidatuře v Příbrami hovoří.
"Já to ještě pořád nevím, a to z toho důvodu, že až do podzimu musím dokončit dva velké projekty a nemohl bych se zúčastnit naplno kampaně, musel bych ji hodně ošidit. A proto nevím, jestli do toho mám jít, anebo ne. Takže nejsem rozhodnutý," uvedl Vařeka. Králův dotaz označil za nezdvořilý, protože se podle něj netýká města a jde o jeho osobní věc.
Pokud by se Vařeka do boje o Senát zapojil, utkal by se mimo jiné se současným senátorem Jiřím Burianem (ODS), který chce mandát obhajovat. Za Piráty bude usilovat o vstup do horní komory pedagožka Simona Luftová.
Vařeka loni odstoupil z vedení města, zůstal řadovým radním. Jeho nástupcem se stal tehdejší místostarosta Jan Konvalinka (za ANO). K rezignaci Vařeku přimělo úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Bylo podle něj nutné řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE



