21. 9. svátek má Matouš

Jindřich Vařeka: Je tak příjemné plivat na své protivníky bez nutnosti své názory obhájit

Nepřehlédněte
22. srpna 2021   (17:16)
Jindřich Vařeka: Je tak příjemné plivat na své protivníky bez nutnosti své názory obhájit
foto: Jindřich Vařeka/ se souhlasem

Jindřich Vařeka reaguje na požadavek Markéty Škodové, která chce omluvu za jeho výroky.


Žijeme v době, kdy se ničím nepodložená tvrzení a veřejně prezentované urážky toho nejhrubšího zrna na sociálních sítích, staly běžnou součástí našeho života. V této souvislosti mne, musím přiznat, reakce paní Škodové vysloveně potěšila. Ono je tak snadné zpochybnit cokoli, například profesionalitu nebo čest pánů profesorů a docentů Českého vysokého učení technického, statiků s kulatými razítky a vůbec chytrých lidí, kteří mají právo své odborné soudy vynášet. Je tak snadné nařknout někoho, kdo má třeba jiný politický názor než já, ze zločinných spiknutí (viz výrok paní Škodové ohledně mého údajného zprivatizování stavebního úřadu).

Krátce a stručně: je tak příjemné plivat na své protivníky bez nutnosti své názory obhájit. Běda však, pokud se vítr obrátí. To potom i ta nejlehčí ironie je považována rovnou za trestný čin. Je zvláštní, že ti, co haní a špiní dnes a denně jakoby ani nic jiného na práci neměli, jsou vůči své vlastní osobě natolik přecitlivělí.
Takovým mohu odpovědět slovy K.H. Borovského: „Co sám nerad, nečiň jinému“, pravil kantor žáku kdesi, tahaje ho za pačesy.
 
P.S. Možná je už opravdu načase, aby se konečně našel někdo, kdo mezi všemi mými prohlášeními nalezne alespoň jeden jediný nepravdivý výrok.

Jindřich Vařeka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jindřich Vařeka
autor: Jindřich Vařeka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz