25. 3. svátek má Marián




Jindřich Vařeka: Albrecht z Valdštejna nepostavil svůj palác pro mne. Kandidovat do Senátu nehodlám

NEPŘEHLÉDNĚTE
8. června 2020   (06:13)
Jindřich Vařeka: Albrecht z Valdštejna nepostavil svůj palác pro mne. Kandidovat do Senátu nehodlám
foto: ch Vařeka

"Příbramákům přeji, aby měli v senátních volbách šťastnou ruku a zvolili si opravdovou osobnost, která se za ně bude prát, a ne nějakého, duchem a odvahou malého, politického kecala," říká Jindřich Vařeka, radní města Příbrami


Vzhledem k různým spekulativním článkům, které v poslední době poněkud zbytečně sytily veřejný prostor, považuji za vhodné vyjádřit se dostatečně zřetelně k tématu mé kandidatury do Senátu.

Po uvažování delším, než bych si sám byl přál jsem dospěl k názoru, že Albrecht z Valdštejna nepostavil svůj palác pro mne. Tím chci říci, že nehodlám kandidovat do Senátu PČR.

Přiznávám bez mučení, že jsem jistou dobu vážně přemýšlel o tom, že bych snad jako senátor České republiky mohl důstojně završit svoji dráhu ve veřejné správě právě tímto způsobem.
Příbram je mé rodné město, mám ho rád, a proto ani dnes nelituji let, které jsem mu věnoval. Jako senátor bych Příbrami byl jistě mohl posloužit znovu, ale po důkladné rozvaze jsem si uvědomil, že vzhledem k mým dalším životním plánům by nebylo rozumné, naložit si na svá bedra víc, než mohu unést.
Uvědomuji si, že by se snadno mohlo stát, že Příbram ani v dalším senátním období nedokáže prosadit „svého“ senátora, což by jistě byla škoda. Nicméně, tak nějak jsem dospěl k tomu, že jeden by neměl v životě činit jen taková rozhodnutí, která se od něj čekají, protože naší největší zodpovědností je koneckonců především náš vlastní život.

Kandidátům do Senátu přeji hodně sil, a především pevné odhodlání, nenechat se zviklat těmi několika nenávistníky, kteří nedokážou nic jiného, než jen marnit „haty“ svůj vlastní i cizí čas.
Příbramákům přeji, aby měli v senátních volbách šťastnou ruku a zvolili si opravdovou osobnost, která se za ně bude prát, a ne nějakého, duchem a odvahou malého, politického kecala.

Jindřich Vařeka
Váš bývalý starosta t.č. na odpočinku

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jindřich Vařeka
autor: Jindřich Vařeka








Další články

Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz