vývoj COVID-19
30. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 3
Bohutín 35
Borotice 1
Bratkovice 5
Březnice 55
Buková u Pb 6
Čenkov 10
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 4
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 270
Dolní Hbity 14
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 9
Drevníky 1
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 7
Háje 7
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 10
Hudčice 3
Hvožďany 13
Jablonná 10
Jesenice 5
Jince 48
Kamýk n. V. 24
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 38
Kotenčice 4
Kozárovice 6
Krásná H. 40
Láz 4
Lazsko 4
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milín 29
Modřovice 4
Mokrovraty 3
Nalžovice 35
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 23
Nové Dvory 6
Nový Knín 56
Občov 3
Obecnice 14
Obořiště 26
Obory 3
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 13
Petrovice 23
Pičín 19
Počaply 1
Počepice 5
Podlesí 18
Příbram 720
Příčovy 9
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 32
Rožmitál 134
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 301
Sedlec-Prč. 95
Sedlice 5
Smolotely 3
Solenice 4
Stará Huť 45
Starosed. H. 2
Suchodol 5
Svaté Pole 4
Svatý Jan 46
Tochovice 10
Třebsko 7
Trhové D. 6
V. Lečice 1
Věšín 13
Višňová 12
Volenice 3
Voznice 6
Vrančice 2
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 9
Zalužany 8
Zbenice 2
Zduchovice 7
Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví"

PR
24. září 2020   (11:42)
Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví"

Kandidátem do nadcházejících voleb do zastupitelstva Středočeského kraje a zároveň i kandidátem do Senátu za Příbramsko je nebojácný řidič-záchranář Jindřich Havelka


Čím byste se chtěl zabývat v případě zvolení do zastupitelstva kraje, do kterého letos kandidujete na jednom z předních míst?

Po celou dobu volebního období jsem členem Výboru pro zdravotnictví Středočeského kraje a členem Dozorčí rady Oblastní nemocnice Příbram. Činnost v těchto orgánech kraje byla pro mne novou zkušeností a i na této úrovni jsem se snažil o to, aby moje práce byla přínosem. Logicky bych tedy chtěl získané zkušenosti přenést k užitku obyvatel Středočeského kraje, včetně Příbramáků.

Jakou profesí se zabýváte a byl jste už někdy v politice?

Svoje politické ostruhy jsem sbíral i na poli komunální politiky, jako zastupitel obce. Ale asi nejzásadnější skutečností pro mou případnou činnost v krajském zastupitelstvu je fakt, že jsem dlouholetý zaměstnanec příspěvkové organizace kraje, kterou je Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Tato organizace má celokrajskou působnost a její záběr spočívá nejen v oblasti zdravotnické, ale i v oblastech na pomezí sociálně zdravotního.
Čím byste se chtěl zabývat v případě zvolení …
U ZZS SčK pracuji na výjezdové službě a zastávám pozici krajského kontrolora provozu. Díky tomu jsem stále v pohybu po celém našem kraji a tak mohu citlivě vnímat  problematiku, která se dotýká asi každého z nás, tedy dostupnost zdravotnické péče. Informace, které takto mohu přenést na půdu kraje, jsou přímo z terénu a jsou tak nezkreslené systémem, kterým musí projít, než se dostanou k odpovědnému úředníkovi, nebo ke schválení zastupitelstvem kraje.

Proto bych se v případě zvolení chtěl zapojit v oblasti zdravotnictví a sociální práce. Tyto dvě oblasti spolu velice úzce souvisí, demografický vývoj společnosti je neúprosný a tak je rozhodně namístě, věnovat se jejich rozvoji. Že máme co napravovat po současném vedení kraje, zaznívá prakticky ze všech zastupitelských klubů. Tento názor, aspoň co se týká poskytovatelů zdravotnických služeb, naprosto sdílím. Současné vedení kraje, vyhlásilo nulovou podporu v oblasti provozních dotací pro své oblastní nemocnice a tento trend dodržely i u ZZS SčK. Po uplynulém čtyřletém volebním období udělala tato politika nulové podpory své.

Máte na mysli něco konkrétního, co byste chtěl zlepšit z pozice krajského zastupitele?

Například ZZS SčK byla v minulosti, díky podpoře všech minulých vedení kraje, výkladní skříní špičky toho, co lze v dané oblasti dosáhnout. Jeden argument za všechny, v současné době po proběhlém volebním období je naše středočeská záchranka mezi ostatními záchrannými službami jiných krajů nazývána ne středočeská, ale posměšně, středověká. Mnozí naši zaměstnanci přechází za lepším platem do ostatních zdravotnických záchranných služeb jiných krajů, tento fakt je alarmující. Ale co je ještě horší, že noví potencionální pracovníci raději nastupují za lepším platem do ostatních ZZS do přilehlých krajů i za cenu toho, že musí dojíždět. To mne jako dlouholetého zaměstnance ZZS SčK velice mrzí a je to rozhodně jedna z věcí, na kterou bych se chtěl zaměřit v případě mého zvolení do krajského zastupitelstva.

Kandidujete souběžně také do Senátu Parlamentu ČR za volební obvod Příbramsko. Jak chcete v případě zvolení tyto dva posty kombinovat?

Jednoznačný přínos vidím v tom, že člověk, který vychází z praxe, ví, co nás v kraji trápí. A pokud se problém nedá řešit na této úrovni, tedy krajské, byl bych schopen jej přenést na úroveň legislativního orgánu, tedy Senátu. A tím přispět k řešení. 

Uvědomuji si, že úkol, který jsem si vytyčil, není jednoduchý, ale v mém naturelu není to, že budu jenom sedět a nadávat na situaci, ale je to se mnou tak, že chci pro změnu něco udělat a proto jsem se rozhodl věnovat svou energii, sílu, vzdělání a zkušenosti změně. Doufám, že budu mít dost sil, abych mohl i nadále důstojně naplňovat náš volební program, s kterým se jednoznačně ztotožňuji.

 
Mgr. Jindřich Havelka, DiS.
U ZZS SčK pracuji na výjezdové službě a …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR

autor: PR
Další články

Žena u Živohoště hrozila skokem z mostu, rozmluvil jí to vyjednavač Žena u Živohoště hrozila skokem z mostu, rozmluvil jí to vyjednavač Horolezkyně na Příbramsku při slaňování spadla z 6 metrů, na místo letěl vrtulník Horolezkyně na Příbramsku při slaňování spadla z 6 metrů, na místo letěl vrtulník Záchranné složky vyjížděly v sobotu odpoledne k nahlášenému případu pádu ženy ze skály. 31. října 2020   (16:59) Meteorologové vydali předpověď na listopad. Sněhu se dočkáme až v závěru měsíce Meteorologové vydali předpověď na listopad. Sněhu se dočkáme až v závěru měsíce Listopad bude spíš teplejší, ale ke konci přinese i sníh 31. října 2020   (14:05) Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku Projekt venkovní učebny za 810 000 korun byl dokončen. Na žáky čeká zahradní kout s pěstebními záhony, hmyzím domkem, meteostanicí nebo stezkou smyslů. 31. října 2020   (11:02) Veterináři varují před sýry z Lidlu, mohou obsahovat bakterie z fekálií Veterináři varují před sýry z Lidlu, mohou obsahovat bakterie z fekálií Bakterie listerie se nacházejí v půdě, fekáliích i ve vodě. Vyvolávají onemocnění, které má ve většině případů mírný průběh a jehož symptomy se podobají chřipkovým. Nebezpečné ale může být u těhotných nebo u lidí s oslabenou imunitou. 31. října 2020   (07:29) Hasičskou zbrojnici na Březových Horách čeká rekonstrukce. Do stavebních úprav zasáhli památkáři Hasičskou zbrojnici na Březových Horách čeká rekonstrukce. Do stavebních úprav zasáhli památkáři Vítězem výběrového řízení na dodavatele rekonstrukce je společnost Rychlé stavby. Hlavním hodnotícím kritériem volby byla cena. 31. října 2020   (07:02) Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Podzimní měsíce a vyhlášená mimořádná opatření vedou mimo jiné opět k velkým omezením fyzického styku. Současně narůstá počet osob v karanténě a díky uzavřeným školám vzroste i počet rodičů, žádajících o ošetřovné na základě zvláštního zákona, který byl dnešního dne podepsán prezidentem republiky a vyhlášen ve sbírce zákonů. 30. října 2020   (17:59) Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Sbírka počítačového vybavení potrvá v Příbrami do 9. listopadu. 30. října 2020   (17:35) Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Stav nouze měl původně skončit 3. listopadu. 30. října 2020   (17:02)
Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Některé ji nezkracují plošně, ale podle zdravotní a rodinné situace svých zaměstnanců. 30. října 2020   (14:18)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz