28. 10. je státní svátek
Jihovýchodní obchvat Příbrami bude nejdříve v roce 2026

8. října 2021   (08:20)
Jihovýchodní obchvat Příbrami bude nejdříve v roce 2026
foto: Ředitelství silnic a dálnic

Pokud vše půjde podle plánu, stavba začne v roce 2024 a potrvá 2 a půl roku.


Stavba Jihovýchodního obchvatu Příbrami nebude zahájena tak brzy, jak Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve svých materiálech plánovalo. Vyplývá to z informací starosty města Jana Konvalinky, který se v minulém týdnu zúčastnil jednání právě s ŘSD. Původně se zahájení stavby plánovalo již v příštím roce.

„Druhá etapa, která povede od Brodu směrem na Bohutín bude zahájena v roce 2024 a bude trvat 2 a půl roku. V roce 2026 bude zahájena první etapa, která půjde od Brodu směrem k dálnici D4, aby se obě etapy zároveň spojily,“ uvedl Konvalinka. Dalším tématem byly opravy a rekonstrukce mostů ve správě ŘSD. Například most do Plzeňské ulice by se sice měl opravovat až do konce tohoto roku, již od poloviny listopadu by ale měl být průjezdný v obou směrech. Přípravy na rekonstrukci mostu v Husově ulici pak probíhají již nyní, od dubna příštího roku je však třeba počítat s uzavírkou či výrazným omezením průjezdu touto ulicí, a to zhruba na 6 měsíců.
Cena druhé etapy jihovýchodního obchvatu, která by se měla stavět jako první, je přibližně jedna miliarda korun bez DPH. Výběrové řízení by mělo proběhnout v příštím roce. Druhá část obchvatu by měla měřit zhruba 5,5 kilometru a spojit by měla Bohutín a nově vybudovanou kruhovou křižovatku na Brodě. Podle analýz se tak v některých částech města sníží frekvence dopravy zhruba o 80 procent.
foto, video: Ředitelství silnic a dálnic

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz