20. 4. svátek má Marcela




Jihovýchod Česka zasáhnou silné bouřky, mohou se rozvodnit řeky

23. května 2023   (11:38)
Jihovýchod Česka zasáhnou silné bouřky, mohou se rozvodnit řeky
foto: freepik

Silné bouřky mají přijít na východ Česka od 12:00. Velmi silné bouřky a rozvodnění toků pak hrozí od 15:00. Výstraha potrvá do 20:00.


Velmi silné bouřky mohou dnes zasáhnout jihovýchod Česka. Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí, který v pondělí kvůli hrozícím bouřím vydali pro východní část Čech, Moravu a Slezsko. Hrozí rozvodnění řek, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Výstraha zvyšuje stupeň nebezpečí pro jihovýchodní část Česka. Zároveň přidáváme výstrahu na povodňovou bdělost především pro oblast Beskyd a Bílých Karpat," uvedli meteorologové. Silné bouřky mají přijít na východ Česka od 12:00. Velmi silné bouřky a rozvodnění toků pak hrozí od 15:00. Výstraha potrvá do 20:00.
"První bouře se vyskytly už v ranních hodinách, četnější a intenzivnější budou ale až během odpoledne. Jen výjimečně se vyskytnou v západní a severní polovině Čech, na zbytku území budou odpoledne a večer poměrně četné, a to zejména na Moravě a ve Slezsku," vyplývá z výstrahy.
V přívalovém dešti může ojediněle spadnout až 50 litrů srážek na metr čtvereční. Rychlý odtok vody ze svahů podle předpovědi rozvodní malé toky a koryta a zatopí podchody a sklepy. V nejsilnějších bouřích budou padat až dvoucentimetrové kroupy. Vítr o síle až 70 kilometrů v hodině může lámat větve a vyvracet stromy. "Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice a problémy v dopravě," doplnili meteorologové.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMU
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz