14. 3. svátek má Matylda a Rút

Ještě není vyhráno, déšť bude v některých lokalitách pokračovat i další dny

16. září 2024   (06:30)
Ještě není vyhráno, déšť bude v některých lokalitách pokračovat i další dny
foto: HZS Středočeského kraje / X (záběry z vrtulníku záchranářů při záchranných pracích v obci Albrechtice na Bruntálsku)

V noci na pondělí se déšť opět rozšířil na celé území České republiky. V jižních Čechách deště neustanou ani v úterý a ve středu. Hrozí sesuvy půdy.


V neděli večer jednal Ústřední krizový štáb. Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) spadlo v neděli více než 100 milimetrů dešťových srážek v Krkonoších, zhruba 80 milimetrů v Jizerských horách a Jeseníkách, v ostatních částech republiky pět až 35 milimetrů.

"Během noci na pondělí se déšť rozšíří na celé území, zase zpátky bude pršet na Moravě, kde už dnes nepršelo. V horách může napršet vydatně, ale ve srovnání se včerejškem (sobotou) a nocí méně," uvedl ministr. "Lze očekávat větší srážky na jihozápadě. Jižní Čechy mohou být velmi zkoušenou částí republiky, protože tam zcela neutichne déšť ani v úterý a ve středu," dodal Hladík.

Podle ministra nadále hrozí sesuvy půdy. Česká geologická služba nabídla preventivní prošetření některých lokalit při stavebních zásazích. Hladík také upozornil na nadále hrozící pády stromů, vyzval občany, aby nechodili do lesů a parků.
V pondělí ráno se opět sejde Ústřední povodňová komise. Podle Hladíka prioritně sleduje tři oblasti. V Olomouci se intenzivně propočítává, zda protipovodňová ochrana zvládne vyšší průtok řeky Moravy. Hanušovice na Šumpersku dnes dopoledne zatopila povodňová vlna, podle ministra je město odříznuté od elektřiny a mobilního signálu. A další oblastí jsou jižní Čechy, konkrétně řeky Lužnice a Nežárka.

Podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) se podle aktuální predikce zdá, že by Troubky na Přerovsku nemusely být povodní zasaženy tolik, jak se předpokládalo. Přesto podle něj platí, že preventivní evakuace je vhodná.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA
Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz