Jen zabírají místo, ale vyhodit je nechcete? Řešením je výměnný swap
9. června 2024 (08:49)
foto: spolek Babíkov / se souhlasem
Další z bazarů, kde zdarma nabízíte a vybíráte oblečení, knihy, kosmetiku a další potřeby do domácnosti, pořádá spolek Babíkov v druhém červnovém týdnu.
Spolek Babíkov, který se zaměřuje na podporu seniorů a jejich zapojení zpět do života, už má s pořádáním výměnných bazarů, tzv. swapů, zkušenost. Další z nich se koná v druhém červnovém týdnu v areálu bývalé 8. ZŠ v Žežické ulici.
Věci ke swapu – oblečení, boty, potřeby pro domácnost, hračky, neotevřenou kosmetiku nebo šperky – odnesete na zmíněné místo v pátek 14. června mezi 12.00 a 18.00. Vybírat z donesených věcí pak může kdokoliv v sobotu 15. června od 9.00 do 12.00. Přijímá se maximálně taška nepotřebných (nezničených a čistých) věcí, do bazaru nejsou vhodné autosedačky, chodítka a velký nábytek. Na letní akci nenoste ani zimní oblečení a boty. Věci, které zbydou, budou věnovány na charitativní účely, konkrétně azylovému domu v Příbrami, Charitě Příbram a Dobrovolnickému centru ADRA Příbram. Vstupné je dobrovolné.
Pravidelné bazary jsou jen jednou z aktivit neziskové organizace. Na podzim ji čeká účast na Příbramské svatohorské šalmaji (14. září), módní přehlídka v podání seniorů v klubu Junior (21. září) a svatební veletrh Svatbování v Estrádním sále Divadla A. Dvořáka Příbram (12. října). „Na Svatbování máme ještě pár volných míst pro vystavovatele,“ informuje případné zájemce zakladatelka spolku Gabriela Šejbová.
Na 9. listopadu chystá Babíkov charitativní jarmark na podporu své činnosti s tvořivými dílnami pro děti a představením projektu Život v kufříku. S tvorbou se připojí i další místní organizace. Stánek spolku najdete také na vánočních trzích v Dobříši 7. prosince. Více o aktivitách a aktuálních akcích najdete na facebookové stránce Babíkov.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•DIAMO zahájilo pohovory, v Příbrami propustí 49 lidí
•Sypká látka v sáčku: Ztráty a nálezy v Příbrami někdy překvapí
•Nabídek i zájemců o letní brigády ve středních Čechách je zatím spíš méně
Další články
Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic
Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo …
POZNÁVÁME BRDY
U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok
Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno
Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím …
NÁZOR
LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů
LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO …
ROZHOVOR
„Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné …
ROZHOVOR
Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům!
Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový
Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron
Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky …
AKTUALIZOVÁNO
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA




