5. 6. svátek má Dobroslav




Jen si trochu písknout – pouliční festival amatérských divadel

29. srpna 2024   (10:00)
Jen si trochu písknout – pouliční festival amatérských divadel
foto: Chůdadlo / PR

Na přelomu srpna a září se v Příbrami uskuteční první ročník pouličního festivalu amatérských divadel Středočeského kraje Jen si trochu písknout. V ulicích města nás čeká řada zajímavých vystoupení.


V příbramském divadle vznikla myšlenka na uspořádání pouličního festivalu amatérských divadel Středočeského kraje. Festival se bude konat od 30. srpna do 1. září. První festivalový den, v pátek 30. srpna se bude na malé scéně Divadla A. Dvořáka hrát inspirující představení profesionálního souboru Mrzák inishmaanský. Sobota a neděle pak už bude patřit amatérským umělcům, kteří vystoupí na několika místech přímo v ulicích města.

„Pořádání festivalu je úžasnou myšlenkou. Za akci, která je podpořena Středočeským krajem, je třeba poděkovat řediteli příbramského divadla Petrovi Bednářovi. Věřím, že akce, při které nás po dva dny čeká více než čtyřicítka vystoupení, diváky zaujme a stane se tradicí,“ říká starosta města Jan Konvalinka.

Program bude pestrý, připravena bude činohra, loutkové divadlo, pantomima, pohybové divadlo a jiné. „Sobotní program festivalu zahájíme v 10.00 divadelním průvodem od Divadla A. Dvořáka. Můžeme se těšit na muzikantský povoz s kapelou Mar Sahar. V průvodu najdeme žongléry, divadelníky v kostýmech a věříme, že se přidá i široká veřejnost. Na chůdách s námi půjdou členové souboru Geisslers Hofcomoedianten. Průvod zastaví na náměstí 17. listopadu, kde Geisslers odehrají představení Orbis Pictus. Cílem pak bude náměstí T. G. Masaryka s „kasací“ u starosty města. Na závěr průvodu opět zahrají Geisslers již zmiňované představení,“ upřesňuje informace ředitel divadla A. Dvořáka Petr Bednář.
Program bude pestrý, připravena bude činohra, …
foto: Chůdadlo / PR
Soubory budou vystupovat na náměstí T. G. Masaryka, Dvořákově nábřeží, v D-klubu, Knihovně Jana Drdy, Zámečku-Ernestinu, na dvorečku domu naproti radnici nebo prostranství před Divadlem A. Dvořáka. Kromě samotných představení nás jak v sobotu
31. srpna, tak v neděli 1. září čeká doprovodný program v podobě workshopů a dílniček.

Informace o festivalu a program najdete na webu pískfest.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz