25. 4. svátek má Marek

Jednatel Městských lesů Příbram Pavel Novotný byl konečně odvolán

15. července 2014   (14:42)
Jednatel Městských lesů Příbram Pavel Novotný byl konečně odvolán

Podle dostupných informací bylo vysvědčení Pavla Novotného padělkem.


Na jednání Rady města Příbram dne 14. července 2014 projednávali radní situaci ve společnosti Městské lesy Příbram s. r. o. Konkrétně pak situaci kolem nedoloženého maturitního vysvědčení ředitele společnosti pana Pavla Novotného. Rada nakonec přijala několik usnesení.

„Předloženou nabídku rezignace ředitele městských lesů pana Pavla Novotného ze zdravotních důvodů jsme vzali na vědomí. Pana Novotného jsme následně s platností od 1. 8. 2014 odvolali z funkce,“ řekl na úterní tiskové konferenci příbramský starosta Pavel Pikrt (ČSSD).

Rada města dále uložila Městskému úřadu vyhlásit výběrové řízení na pozici nového ředitele. K tomu by mělo dojít neprodleně poté, co bude panu Novotnému doručeno rozhodnutí o jeho odvolání. V Městských lesích Příbram bude zároveň provedena kontrola hospodaření. Rada města Příbram taktéž konstatovala, že tato rozhodnutí jsou rozhodnutími města Příbram jako jediného společníka společnosti Městské lesy Příbram s. r. o.

Nový jednatel bude fungovat od září

„Nový jednatel Městských lesů Příbram by měl do funkce nastoupit nejpozději od 1. 9. 2014. Co se týče požadavků ve výběrovém řízení, uchazeč by měl mít manažerské schopnosti, vysokoškolské vzdělání lesnického směru a lesnickou praxi minimálně 5 let, nebo úplné středoškolské vzdělání lesnického směru a odbornou lesnickou praxi alespoň 10 let. Dále se předpokládá praxe ve vedení pracovního týmu minimálně 3 roky, státní občanství České republiky nebo občanství členského státu Evropské unie, způsobilost k právním úkonům a také bezúhonnost,“ dodal starosta Pikrt.

Konkurz na nového ředitele bude buď zadán externí firmě, nebo bude radou složena výběrová komise. Uchazeči o pozici budou moci podávat písemné přihlášky do patnácti dnů ode dne zveřejnění oznámení o vyhlášení výběrového řízení, přičemž poslední den této lhůty bude muset být pracovním dnem.

Novotný absolventem písecké lesnické školy není

Co se týče prověřovaného vysvědčení pan Pavla Novotného, jestli jde o falzum či nikoliv, musí prověřit Policie České republiky. „Na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole v Písku jsme prověřovali, zdali pan Novotný je či není absolventem této školy. Bylo nám řečeno, že pan Pavel Novotný absolventem není. Jako Státní správa jsme pak podali trestní oznámení,“ vyjádřila se k vysvědčení Pavla Novotného tajemnice úřadu Jarmila Nováková.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: MJ, redDalší články

Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz