7. 7. svátek má Bohuslava




Jedinečná mapa z 19. století putuje do Březnice

31. ledna 2023   (06:14)
Jedinečná mapa z 19. století putuje do Březnice
foto: Podbrdské muzeum

Mapu okresu březnického z roku 1872 představí kurátor Podbrdského muzea Rudolf Šimek v úterý 31. ledna v Městské knihovně Březnice. Do Sedlčan se v únoru přesouvá výroční výstava příbramského Fotoklubu Uran.


Po podzimním uvedení v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem se vzácná Mapa okresu březnického dostane k novému publiku. V březnické Městské knihovně ji v úterý 31. ledna představí kurátor muzea Rudolf Šimek. Přednáška o památce z roku 1872 začíná v 17.00.

Autorem mapy je učitel František X. Kubík. O obnovu 150 let starého dokumentu se postaral restaurátor papíru Karel Křenek. Vedle umístění obcí, cest nebo železnice seznamuje s jejich původními názvy a ukazuje i další krajinné zajímavosti.
Další destinaci navštíví výroční výstava příbramského Fotoklubu Uran. 65letou práci členů fotoklubu zhlédnete od 3. února do 1. března v Městské knihovně Sedlčany. Jde o třetí etapu prezentace fotografií, které již měli možnost vidět návštěvníci bistra Vesmírek v příbramské Vile Obora a březnické Kavárny v Koleji. „Vystavené fotografie jsou na volné téma, avšak reflektují radost zachycovat světlo a okamžiky lidského bytí optikou srdce,“ zvou na prohlídku organizátoři. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. února od 17.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. … LIFESTYLE Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI
Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz