Je to velké povzbuzení, řekl Veselý po wimbledonském triumfu nad Kordou
7. července 2023 (06:14)
foto: Jiří Veselý / se souhlasem
Devětadvacetiletý rodák z Příbrami zvládl úvodní fázi turnaje i při své deváté účasti.
Jako velké povzbuzení vnímal Jiří Veselý úspěch v prvním kole Wimbledonu, v němž porazil turnajovou dvaadvacítku Američana Sebastiana Kordu. Devětadvacetiletý rodák z Příbrami, který po loňském zranění stehenního svalu startuje v All England Clubu díky chráněnému žebříčku, zvládl úvodní fázi turnaje i při své deváté účasti. Novinářům po středečním utkání řekl, že také tato bilance ho motivovala.
"Nechtěl jsem tu sérii přerušit. Věděl jsem, že je Kordič skvělý hráč. Byl ve čtvrtfinále Australian Open a v semifinále Queen's Clubu. Jenže také dlouho nehrál kvůli zápěstí," uvedl Veselý. "Vítězství je proto velkým povzbuzením. Vím, že soupeři se mě i trochu bojí. Vědí, že jsem tu často porazil výborné hráče a respekt ze mě určitě jde. Jsem po osmiměsíční pauze a i návrat se trošku komplikoval skrz další zranění. O to víc je tohle povzbuzující. Dokázal jsem si, že to pořád jde," doplnil.
Třiadvacetiletého Kordu porazil 7:6, 4:6, 6:2 a 6:3, soupeři nadělil 23 es. Chválil si, jak zvládnul zápas po fyzické i mentální stránce. "Až do třetího setu jsme výměny skoro nehráli. S přibývajícími nervy už ale první servis tak nešel a byly delší výměny. Pozitivní je, že v nich jsem dokázal držet krok. Fyzicky se cítím lépe a vyběhal jsem spoustu věcí. Postupně si vše začíná sedat. Chci si to tady hlavně užívat," podotkl Veselý.
Svěřence trenéra Radka Štěpánka a syna vítěze Australian Open Petra Kordy sice Veselý zná, v úzkém kontaktu ale nejsou. "Víme o sobě z turnajů a teď se vídáme na Spartě, což je pro mě super. Že bychom se ale víc bavili, to úplně ne. On je o hodně mladší a je takový tišší, takže jsme se do hlubší konverzace nedostali," popsal Veselý.
Také před Wimbledonem měl aktuálně až 528. hráč světového žebříčku zdravotní potíže. Před startem grandslamu je ale vyřešil. "Chytla mě záda, asi z postele. Už jsem ale dobrý a doufám, že si teď třeba zase nepřeležím krk," usmál se.
Do Londýna za ním přicestoval kamarád a zpěvák Mirai. Jelikož byl ale zápas Veselého kvůli dešti o den odložen a on se musel vrátit do Karlových Varů, triumf nad Kordou neviděl. "Předtím mě nestihl ani v Paříži, tak snad napotřetí klapne Amerika," přál si Veselý.
S populárním zpěvákem se zná přes Dušana Lojdu, který s Veselým dříve trénoval. "Dlouho jsme o sobě nevěděli. Až potom jsme si uvědomili, že se známe z tenisu, když ještě Mirai hrál. Už vloni jsem mu říkal, ať se za mnou přiletí na nějaký velký turnaj. Sám tenis hrál, prožívá ho a píše mi po každé výhře," prozradila bývalá česká jednička.
V Londýně má kolem sebe sedm lidí. Nechybí jeho otec, manželka i dvě ze tří dětí. "Nejstarší dcera tady chodí do školky, což je super. Je tam ráda. V jedenáct ji vždy vypustíme a v pět odpoledne nabereme zpátky. Je skvělé, že může být ve společnosti dětí, které mluví jiným jazykem. A děti nemají problém se dohodnout," dodal Veselý, jehož ve 2. kole čeká buď Australan Christopher O'Connell, nebo Srb Hamad Medjedovič.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Skanzen ve Vysokém Chlumci na Příbramsku ožije Dnem řemesel
•Václav Chaloupka je čtyřnásobným vítězem Velké pardubické
•Most u Fialova rybníku je dokončen
Další články
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA
Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory
Senát zastavil návrh, který měl lékařům ulehčit rozhodování v péči o umírající. Novela …
ZDRAVOTNICTVÍ
Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu
Bývalá mazutová výtopna na Rynečku je jedním z největších brownfieldů v Příbrami. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne.
Tvrdý večer pro zamilovanou dvojici z MMA světa. Příbramská Lucie Pudilová nastoupila …
SPORT
Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho?
Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje …
ZAJÍMAVOSTI
Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce
Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě …
AKTUÁLNĚ
V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct
V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden …
DOPRAVA




