Jazzový trumpetista Laco Deczi míří do Příbrami
22. dubna 2018 (17:46)
foto: a
Pokud máte rádi jazz, určitě si nenechte ujít koncert v příbramském divadle, který se koná 1. května v 19 hodin
Zájem o hraní na trumpetu se u Laca Decziho, který se narodil na Slovensku, projevil už na základní škole. Na střední škole prošel několik hudebních souborů a v době základních vojenských služeb vystupoval v Praze jako host Studia 5 a později jako host Jazzového studia. Po válce začal působit v divadle Rokoko. Následovalo angažmá v souboru S + HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde se stal frontmanem kapely. Laco působil i v reprezentativním československém All Star Bandu, Jazzovém orchestru Československého rozhlasu či Tanečním orchestru Československého rozhlasu.
Nahrál několik sólových alb, mezi ty nejznámější patří „Sentimental Trumpet“ za doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista byl členem orchestru při nahrávání desky Václava Zahradníka. Složil i velké množství hudby k filmům, např. Kalamita režisérky Věry Chytilové. Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem skupiny Celula New York.
Nahrál několik sólových alb, mezi ty nejznámější patří „Sentimental Trumpet“ za doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista byl členem orchestru při nahrávání desky Václava Zahradníka. Složil i velké množství hudby k filmům, např. Kalamita režisérky Věry Chytilové. Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem skupiny Celula New York.
foto: a
Laco Deczi, který se kromě jazzu věnuje i malířství, vstoupil na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety a za tu dobu získal několik ocenění. Odborníky časopisu Jazz Bulletin byl vyhodnocen jako nejlepší domácí hráč na trubku, vyhrál Cenu kritiků i bronzovou cenu čtenářů časopisu Melodie a získal dokonce Cenu Československé jazzové federace za vynikající sólistickou činnost.
Pokud se chcete na vlastní uši přesvědčit o jeho hudebních kvalitách, nezapomeňte 1. května přijít do divadla.
Pokud se chcete na vlastní uši přesvědčit o jeho hudebních kvalitách, nezapomeňte 1. května přijít do divadla.
foto: a
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info a
autor: mip
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE




