29. 3. svátek má Taťána

Jaroš se soustředí na zisk rakouského titulu, přípravu asi zahájí v Liverpoolu

4. května 2024   (11:12)
Jaroš se soustředí na zisk rakouského titulu, přípravu asi zahájí v Liverpoolu
foto: Liverpool FC/PR

Příbramský rodák přišel do Liverpoolu v roce 2017 z pražské Slavie.


Fotbalový brankář Vítězslav Jaroš po zisku poháru touží zakončit půlroční hostování ve Štýrském Hradci triumfem i v rakouské lize. Člen širšího kádru reprezentace se chce soustředit na závěr sezony a až poté začne řešit svou budoucnost. S největší pravděpodobností nastoupí do letní přípravy Liverpoolu, jehož je kmenovým hráčem, plány mu ale může změnit nominace na Euro v Německu. Uvedl to v tiskové zprávě agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Jaroš přišel do Sturmu v zimě a okamžitě se stal brankářskou jedničkou. Svému týmu pomohl do osmifinále Evropské konferenční ligy a ve středu i k vítězství 2:1 ve finále Rakouského poháru nad Rapidem Vídeň.
"Abych pravdu řekl, žádný hezký fotbal to nebyl. Pro některé kluky v týmu to byl největší zápas kariéry, na někoho to třeba dolehlo. V první půli jsme vůbec nehráli náš styl, bylo to bázlivé, až příliš na jistotu. Paradoxně nás nakopl inkasovaný gól těsně před poločasem, po přestávce už to bylo lepší," uvedl Jaroš, který získal v kariéře druhou trofej. Před třemi lety vyhrál Irský pohár během hostování v týmu St. Patrick's. "Nicméně v Rakousku je fotbalová kvalita vyšší, takže si toho úspěchu cením víc," podotkl.
Jaroš prožívá nejlepší půlrok kariéry. Po hostováních v nižších anglických soutěžích nyní pravidelně chytá první ligu a v březnu byl navíc poprvé povolán do reprezentace, ačkoliv se v přátelských utkáních s Norskem a Arménií do brány nedostal. Dvaadvacetiletý gólman se ale zatím myšlenkami na další angažmá ani na případnou účast na Euru nechce zabývat.

"Já se moc daleko do budoucnosti nedívám, takže v první řadě je tu double se Sturmem. Všichni chceme vyhrát i ligu a podřizujeme tomu vše. Po finále poháru jsme si dali pivo hned v kabině, ale neprobíhalo nic divokého. Doufáme, že po sezoně bude důvod k větší oslavě," řekl Jaroš.
Sturm vede ligu o tři body před Salcburkem, který slavil titul v posledních deseti sezonách. Do konce soutěže zbývají tři kola. "Máme to ve svých rukou. Naším úkolem je zvládnout vlastní zápasy, abychom se nemuseli ohlížet, jestli oni někde ztratí. Vítězství v poháru nám dodá sebevědomí, zažili jsme velký úspěch a budeme ho chtít zopakovat, je to pro nás velká motivace," uvedl Jaroš.
Příbramský rodák přišel do Liverpoolu v roce 2017 z pražské Slavie. Za A-tým slavného klubu ani jednou nenastoupil, v sedmi soutěžních zápasech se dostal aspoň na lavičku. Přesto s ním Liverpool v lednu prodloužil smlouvu do roku 2026.
"Letní přípravu velmi pravděpodobně odstartuji v Liverpoolu, kde bude nový trenér, nové vedení. Všechno je otevřené. A pak je tu samozřejmě možnost nominace na Euro, to by byla čistá fantazie. Teď se ale soustředím na to, abychom se Sturmem dobře dohráli tři zápasy a získali titul," dodal Jaroš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz