4. 5. svátek má Květoslav




Jaro je cítit i ve Skorotíně

8. dubna 2018   (09:35)
Dalších 13 fotografií v galeriiJaro je cítit i ve Skorotíně

Neděle přímo vybízí k výletu. Představíme vám jedno krásné místo nedaleko Příbrami, které za návštěvu rozhodně stojí.


Skorotín je místní název hájovny nedaleko Příbrami. Nachází se na trase Příbram – Jince kousek za Trhovými Dušníky. V roce 2014 zde Městské lesy Příbram otevřely oboru s názvem Farmářský chov.

K oboře se můžete přiblížit autem, přijet na kole nebo přijít po zelené turistické trase. Svoje vozidlo je možné ponechat na plácku v blízkosti hlavní silnice. K hájovně pak můžete dojít přímo po cestě podél lesa nebo můžete jít kolem soustavy malých rybníčků. I tady je jistě spousta života. Stačí pouze držet správný směr. Do cíle dorazí snadno i ti nejmenší, není daleko.

Za budovou hájovny narazíte na první oplocenou ohradu. V ní se prohání stádo daňků a muflonů včetně několika mláďat. Již na první pohled je zřejmé, že zvířata již dávno ztratila stud a svoji přirozenou plachost. Vaši přítomnost tak sotva vnímají. S krmením zvířat však nepočítejte, jeho zákaz hlásá hned několik cedulí.
Skorotín je místní název hájovny nedaleko …

V druhé ohradě se nachází divoká prasata a dle mého úsudku prasata plemene mangalica. Ani zde nepočítejte s divočákem, který na vás bude pouštět hrůzu. Svůj respekt sice divočáci neztratili, ale spíše se před vámi budou předvádět s očekáváním nějaké dobroty. Prasata se zde však krmit rovněž nesmí. Ve výběhu se dá zahlédnout i několik selátek, chlupatých nebo proužkatých – jaro tak dorazilo i do Skorotína.
V druhé ohradě se nachází divoká prasata a dle …
Když budete mít zvířátek dost, můžete si na lavičkách sníst donesenou svačinku. Ohniště vybízí i k opečení vuřtů, ale vzhledem k tomu, že obora se nachází v lese, je nutné řídit se zákonem o lesích. Na vlastní pěst bych oheň bez vědomí hajného v žádném případě nerozdělával. Doporučil bych posvačit spíše housku se salámem nebo sušenku.

Při odchodu je možné v hájovně zakoupit domácí med nebo se jen pobavit čtením vtipného nápisu na ceduli na vrátkách.

Hledáte-li tip na výlet, možná vás překvapí, jak blízko Příbrami se takové místo nachází. Návštěva rozhodně stojí za to, teď na jaře obzvlášť.
Když budete mít zvířátek dost, můžete si na …

Fotogalerie

Jaro je cítit i ve Skorotíně (1) Jaro je cítit i ve Skorotíně (2) Jaro je cítit i ve Skorotíně (3) Jaro je cítit i ve Skorotíně (4) Jaro je cítit i ve Skorotíně (5) Jaro je cítit i ve Skorotíně (6) Jaro je cítit i ve Skorotíně (7) Jaro je cítit i ve Skorotíně (8) Jaro je cítit i ve Skorotíně (9) Jaro je cítit i ve Skorotíně (10) Jaro je cítit i ve Skorotíně (11) Jaro je cítit i ve Skorotíně (12) Jaro je cítit i ve Skorotíně (13)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: rok








Další články

Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz