Jarní tábory zavedou děti do aquaparku, na led nebo do hornického podzemí
22. ledna 2024 (06:20)
foto: Hornické muzeum Příbram
Příměstské tábory otevřou v období jarních prázdnin příbramské Hornické muzeum, Knihovna Jana Drdy, DDM a Sportovní zařízení města Příbram.
Školáky z Příbramska čekají letošní jarní prázdniny až v předposledním termínu od 4. do 10. března. S možnostmi, jak vyplnit všední prázdninové dny, přichází řada organizací. V Příbrami nudu zaženou sportovní a tvůrčí aktivity, výlety za hranice města i historie.
Příměstský tábor se sportovní tematikou opět otevře organizace Sportovní zařízení města Příbram (SZM). Dětem od šesti do dvanácti let nabídne plavání a hry ve vodě, bruslení, pohybové a míčové aktivity i výtvarné tvoření. Program bude v zařízeních SZM probíhat od 4. do 8. března mezi 8.00 a 15.30. Přihláška bude na webu SZM k dispozici v tomto týdnu, zaslat ji bude možné až od 1. února.
Výlety, soutěže, hry a výtvarné dílny bude mít na táborovém programu Knihovna Jana Drdy Příbram (KJD). V období jarních prázdnin zabaví děti z prvních až pátých tříd, a to každý všední den mezi 8.00 a 16.00. Kromě dětských oddělení KJD najdete přihlášku na knihovním webu.
Dům dětí a mládeže Příbram (DDM) přivítá od 4. do 7. března divadelní nadšence, malé keramiky nebo zájemce o výlet do Národního zemědělského muzea v Praze. Hned v pondělí se děti pustí do výroby loutky, zahrají si divadlo a do divadla v Příbrami se také vypraví. O konkrétní náplni všech dní informují webové stránky DDM, program pro děti od šesti let je zajištěn od 8.30 do 15.00. Přihlášky se přijímají i na jednotlivé dny až do 23. února.
V Hornickém muzeu v Příbrami čeká děti speciální program od 4. do 6. března, během nějž navštíví expozice, podzemí i okolí muzea. „Spolu s muzejní pedagožkou prozkoumají tajemné podzemí příbramských dolů, dozví se mnoho zajímavostí o minerálech nebo o hornických tradicích. Zjistí také, jak se v minulosti jedlo a kteří řemeslníci na Příbramsku provozovali výrobu nebo prodej spojený s jídlem, navíc si samy vyzkouší upéct vlastní pečivo,“ přibližuje muzeum zaměření tábora s možností přihlásit se na celý tábor nebo pouze na jeden či dva dny. Děti vyrazí i na výlet k ústí Dědičné štoly, kde se seznámí s životem kolem vody.
Na program navazují odpolední tvůrčí dílny (16.00–17.00) otevřené jak účastníkům tábora s doprovodem, tak široké veřejnosti. Jejich tématem bude období pravěku. Děti i dospělí si vyzkouší výrobu měděného šperku a kamenného nebo kostěného talismanu pomocí lukové vrtačky. Detailní program se všemi důležitými informacemi zveřejní muzeum na internetových stránkách nejpozději 26. ledna. Od 1. února bude možné zasílat přihlášky.
Doprovodný program chystá na jarní prázdniny také novoknínská pobočka Hornického muzea Příbram. Od 4. do 9. března (od 9.00 do 16.00) si prohlídku Muzea zlata Nový Knín zpestříte pátracím muzejním kvízem. V sobotu 9. března se konají tvůrčí dílny s výrobou originálních přáníček, zdobením vajec a odlitků a nácvikem ubrouskové techniky decoupage. Program je možné spojit s návštěvou nedalekého Chotilského muzea, kde děti vyluští hru v expozici Z historie staré Vltavy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Historie starého mlýna aneb jak Flusárna dostala svůj název
•Jak se žije s Ruskem za zády? Příbramská knihovna zve na přednášku o pobaltských státech
•Víkend v DDM nabídne cvičení pro radost a pohádku
Další články
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ




