20. 5. svátek má Zbyšek

Jarní prázdniny se blíží, hornické muzeum tomu přizpůsobuje program

1. března 2019   (08:04)
Jarní prázdniny se blíží, hornické muzeum tomu přizpůsobuje program

Jarní prázdniny v Příbrami potrvají od 11. do 15. března.


Pokud budete chtít zabavit svoje ratolesti během jarních prázdnin, které se již nezadržitelně blíží, máme pro vás jeden tip. Hornické muzeum na tyto dny upravilo svůj program a prohlídka Ševčinského dolu bude zpestřena zábavným kvízem, který bude ve variantě pro děti i dospělé.

Důl Vojtěch v tyto dny nabídne komentované prohlídky putovní výstavy Císařův kamnář. Průvodkyní bude přímo spoluautorka výstavy, která zájemce seznámí s tématem a zodpoví i na dotazy zvědavých návštěvníků.

Na úterý 12. března je pak připraven workshop výroby středověkých tkanic pod vedením etnologa. Uskuteční se ve vzdělávacím centru v areálu dolu Anna od 11 hodin. Technika je známá jako finger loop braiding a vychází z principů japonského kumihima. Těmito technikami se dřív například zdobily klobouky, hole, vyráběly se tak náramky nebo záložky do knihy. Materiál na výrobu bude na místě k dispozici. Vstupné je 40 Kč a akce je vhodná pro děti od 10 let.

V době prázdnin nebudete ochuzeni ani o možnost se svézt důlním vláčkem Prokopskou štolou nebo se podívat do vodního patra dolu Anna. Návštěvníci se podívají také na monumentální těžní stroje nebo vyhlídku z budovy Ševčinského dolu.

Otevřený bude i Památník Vojna v Lešeticích. Všechny areály lze během března navštívit od úterý do pátku od 9 do 16 hodin s tím, že poslední prohlídky začínají v 15 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz