4. 4. svátek má Ivana

Jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska zahájí turistickou sezonu

17. dubna 2023   (12:30)
Jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska zahájí turistickou sezonu
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Turistická destinace Berounsko společně s Brdy a Podbrdsko připravuje na sobotu 29. dubna jarní pěší pouť za místními perlami, která bude zároveň zahájením letošní turistické sezony. Cílem je přivítat návštěvníky, ukázat jim krásy obou oblastí a také nabídnout možnost udělat si čas pro sebe.


Vydat se na pěší pouť neznamená nutně časově náročnou záležitost, která poutníka zavede za poutními místy až do zahraničí. Pocit, který vnímali poutníci v minulosti, se dá prožít třeba i jen o víkendu. Takovou příležitostí bude jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska, která se uskuteční v sobotu 29. dubna. Účastníci se mohou těšit na putování krásnou krajinou Českého krasu a brdských Hřebenů. Pouť bude pro účastníky zdarma.

Vycházet se bude od berounského vlakového nádraží v sobotu ráno. Každý může vyrazit svým tempem a podle svých možností, nicméně v 8.45 se lze přidat ke skupině s průvodcem. Cesta z Berouna následně pokračuje do Tetína, místa spojeného s životem Ludmily, kněžny a první české světice. Pro zájemce bude v 9.30 připravena komentovaná prohlídka kostelů sv. Ludmily a sv. Kateřiny. Dále trasa povede národní přírodní rezervací Koda, vesnickou památkovou zónou Korno, městečkem Liteň, vesnicí Svinaře až k poutnímu areálu Skalka, který v 17. století postavil slavný barokní architekt Kryštof Dientzenhofer. Zde budou pro poutníky v rámci tradiční dubnové akce „Brány památek dokořán“ v 17.30 a 18.30 připravené prohlídky s průvodcem. Za příznivého počasí bude na Skalce otevřený i stánek s občerstvením. Sobotní putování bude následně zakončeno u vlakové stanice v Mníšku pod Brdy. Trasa pouti měří 25,3 km a k zobrazení je na této adrese.
Komu nebude stačit sobotní pouť, může přespat na základě předchozí domluvy (e-mail: tomas.jindrich@ultreia.cz) v dobříšské orlovně a v neděli 30. dubna ráno spolu se spolkem Pouť na Svatou Horu pokračovat do Příbrami na Svatou Horu.

Akci pořádají spolky Berounsko, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a Ultreia za podpory spolku Pouť na Svatou Horu a Středočeského kraje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Zuzana Kučerová








Související


Další články

Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz