Janeček vyzval otevřeným dopisem premiéra Fialu ke kompenzaci cen energií. V opačném případě odstupte, napsal
NEPŘEHLÉDNĚTE
10. srpna 2022 (10:25)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Nemůžeme si opět dovolit uvěřit pouhým slibům, které mnoho z nás přivedly do dluhů, a nakonec ke krachu, uvedl v dopise.
Někteří dodavatelé energií od srpna opět zvedají pro část zákazníků ceny. Týká se to například společnosti ČEZ. Zdražení některých produktů dosáhne i desítek procent. Někteří dodavatelé zvedli ceny již od července, jiní zdražování podle svého vyjádření nemohou vyloučit. Ceny elektřiny a plynu rostou od loňského podzimu. Navýšení cen energií přidělává vrásky také podnikatelům. Jeden z nich, Jiří Janeček – majitel pivovaru v Jincích, se v otevřeném dopise, který má redakce pribram.cz k dispozici, obrátil na premiéra Petra Fialu. V něm ho vyzývá k zastropování cen, či jiných kompenzací.
„Po včerejším rozhovoru s dodavatelem energií, který nám sdělil, že koncem roku nám končí fixace a že současná tržní cena elektřiny je 12 000 Kč za 1 MW/h a u plynu 5 000 Kč za 1 MW/h, jsem se rozhodl Vám napsat tento otevřený dopis. Uvedené ceny nám zvedají provozní náklady o 250tis Kč měsíčně. Když se k tomu připočtou od června zvednuté úroky kvůli ČNB o 7 %, činí nárůst celkových vícenákladů 350tis Kč měsíčně,“ napsal Janeček.
Podle Janečka nejsou tyto ceny způsobeny špatným řízením podniku, ale špatným řízením státu. „Vyzývám Vás, abyste do 14 dnů jasně řekl, jak tuto situaci budete řešit, zda jako v Německu, kde vláda plně kompenzuje vzniklé vícenáklady, nebo zastropováním cen,“ upozornil Janeček.
Ten dále uvedl, že předchozí Babišova vláda lhala v tom, že mají podnikatelé vydržet a nepropouštět své zaměstnance. „Nemůžeme si opět dovolit uvěřit pouhým slibům, které mnoho z nás přivedly do dluhů, a nakonec ke krachu. Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla, nebo odstupte z funkce premiéra,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Město se připravuje na energetickou krizi, k teplárně chce připojit školy a další objekty
•Obyvatele ruší reprodukovaná hudba z hospody, hraje celý den
•Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v červenci stoupla na 2,9 procenta
Další články
Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den
V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival …
KULTURA
LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město
LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu …
Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení
Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice
Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů
Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní …
POČASÍ
FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma
FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na …
SPORT
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET




