21. 6. svátek má Alois

Janeček: Budeme bojovat za otevření podniků, sportovišť a okamžitý návrat dětí do škol

16. února 2021   (11:14)
Janeček: Budeme bojovat za otevření podniků, sportovišť a okamžitý návrat dětí do škol
foto: pribram.cz, ČTK

Chcípl PES žádá demisi vlády, bude kandidovat ve volbách.


Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, vyzvala současnou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) k demisi. Stanovena má být úřednická vláda, která nastaví logická a plnitelná pandemická opatření, která budou dávat smysl. Chcípl PES dnes podal žádost o založení politického hnutí, chce kandidovat v podzimních sněmovních volbách, informovali novináře zástupci iniciativy Jiří Janeček, Jakub Olbert a David Biksadský.

"Zásadně nesouhlasíme s vyhlášením dalšího nouzového stavu. Nic zásadního se od čtvrtka nezměnilo, v současné chvíli budeme bojovat za otevření podniků, sportovišť, vleků," uvedl Janeček, který vlastní pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku. Vláda podle iniciativy vyhlášením dalšího nouzového stavu porušuje zákony i ústavu a zneužívá pravomoc. "Panu premiérovi a jeho ministrům už nikdo nevěří," uvedl Olbert.
Iniciativa Chcípl PES žádá také okamžitý návrat všech dětí do škol, spolupracuje s iniciativou Vraťme děti do škol. "Chceme vrácení dětí do škol bez podmínek," řekla na dnešní tiskové konferenci Markéta Pokorná z Vraťme děti do škol. Iniciativa požaduje, aby se děti do škol vrátily bez roušek i bez testování na koronavirus.
Zhruba stovka restaurací pod hlavičkou Chcípl PES zůstává podle zástupců iniciativy otevřená. Lidé tam mohou přijít bez omezení. Podle Biksadského mají ale otevřeno i další restaurace a jiné podniky, které nejsou členy iniciativy. Otevření podniku dnes prostřednictvím iniciativy oznámilo sportovní zařízení s ubytováním TEPfactor, které má pobočku na Slapech. "Je to místo, které slouží k tomu, aby se lidé naučili spolupracovat. Naši kolegové vyzývají vládu, aby se k nim přišla naučit komunikovat a spolupracovat," uvedli zástupci iniciativy.

Chcípl PES plánuje na 20. března v každém kraji uspořádat dětskou olympiádu, aby měla veřejnost alespoň nějaké vyžití. Vyzývá vládu, aby otevřela veřejná sportoviště, aby si lidé mohli udržovat zdravý rozum.
Chcípl PES původně se původně o přízeň veřejnosti ve volbách ucházet nechtěl, podle zástupců ale nyní má co nabídnout, připravuje kvalitní program, na kterém pracují odborníci z oboru. Ke kandidatuře hnutí přiměl postup současné vlády. "Tato vláda manažersky selhává," uvedli zástupci iniciativy. Petici za vznik politického hnutí dosud podepsaly zhruba 3000 lidí. "Hnutí vzniká jako náhrada naší opozice," uvedl Chcípl PES.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz