7. 3. svátek má Tomáš

Jan Konvalinka: Vyzýváme rodiče, kteří mají tu možnost, aby své děti ponechali doma a nevodili je do zařízení kolektivního typu

KORONAVIRUS
11. března 2020   (10:38)
Jan Konvalinka: Vyzýváme rodiče, kteří mají tu možnost, aby své děti ponechali doma a nevodili je do zařízení kolektivního typu
foto: pribram.cz

Vedení města Příbrami vyhodnotilo situaci ohledně možného rozšíření nákazy koronavirem. Mateřinky se prozatím uzavírat nebudou.


Dnes jsme na základě bleskového sběru dat vyhodnocovali nutnost přerušení provozu mateřských škol a dětských skupin. Jednalo by se o rozhodnutí, jdoucí nad rámec ministerských a vládních nařízení a je plně v kompetenci města jako zřizovatele.

Po vyhodnocení situace jsme rozhodli mateřské školy a zařízení Dětských skupin CSZS prozatím neuzavírat s výjimkou dvou zařízení, a to MŠ Kličkova vila a MŠ Jungmannova, které se potýkají s vysokou absencí pedagogického i nepedagogického personálu. Tyto mateřské školy budou uzavřeny od zítra.
Vyzýváme rodiče, kteří mají tu možnost, aby své děti ponechali doma a nevodili je do zařízení kolektivního typu. Vynechte, prosím, i volnočasové aktivity, při kterých dochází ke kontaktu většího počtu osob. Obdobně se vyjadřuje i Krajská hygienická stanice, se kterou jsme v kontaktu.
Situaci i nadále vyhodnocujeme. O plošném uzavření MŠ můžeme na základě zjištěných dat kdykoliv rozhodnout. Opakuji, že v současné době však není uzavření zcela nutné. Ani ostatní města ve Středočeském kraji, se kterými jsme mluvili, školky nezavírají.

Mateřské školy maximalizují hygienická opatření a jsou neustále v kontaktu se zřizovatelem. Situaci každým okamžikem vyhodnocujeme v zájmu bezpečí našeho obyvatelstva.

Jan Konvalinka, starosta města Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz