29. 6. svátek má Petr a Pavel

Jan Konvalinka: Vyzývám všechny, aby zachovali klid, nepanikařili a respektovali vydávané pokyny a upozornění

10. března 2020   (16:00)
Jan Konvalinka: Vyzývám všechny, aby zachovali klid, nepanikařili a respektovali vydávané pokyny a upozornění
foto: pribram.cz

V souvislosti s nařízením vlády ČR vydaným v úterý 10. března město Příbram přijímá až do odvolání nutná opatření.


Dle nařízení vlády ČR jsou od středy 11. března uzavřeny všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Druhým bodem opatření je zrušení akcí s koncentrací více než 100 osob. V Příbrami se aktuálně ruší akce Sportovec regionu, která byla naplánována na 18. března, stejně jako Ples nejen pro seniory plánovaný na 20. března.

„Město Příbram plně respektuje nařízení vlády ČR, stále sledujeme aktuální informace. Jedná se o mimořádnou a bezprecedentní situaci. Vyzývám všechny, aby zachovali klid, nepanikařili a respektovali vydávané pokyny a upozornění,“ říká k aktuální situaci starosta města Jan Konvalinka.
Rušení akcí se týká mimo jiné také Divadla A. Dvořáka, kde se od úterý 10. března (18 hodin) ruší všechny akce konané v divadle, kině a v estrádním sále. Toto opatření dle slov vedení divadla platí prozatím do 15. března s tím, že o konání dalších akcí se rozhodne v pátek 13. března. „Představení pro předplatitelské skupiny budou mít náhradní termín, který bude upřesněn. Ostatní vstupenky za zrušená představení je nutné vrátit na obchodním oddělení či v pokladně divadla nejpozději do 22. března. Vstupné za zakoupené eVstupenky bude automaticky vráceno zpět na karty,“ doplňuje informace ředitel divadla Petr Bednář.
Další dvě příspěvkové organizace města, tedy Galerie Františka Drtikola a Knihovna Jana Drdy k žádným opatřením prozatím nepřistupují a akce se konají dle plánu.

V provozu zůstává s určitým omezením aquapark. „Pro veřejnost zůstává bazén otevřen ve všední dny od 6 do 7.45 hodin a dále od 12 do 22 hodin, avšak s omezením okamžité kapacity max. 90 osob. O víkendu bude otevřeno dle provozní doby, a to také s omezením okamžité kapacity na 90 osob. V sobotu 14. března jsou zrušeny plavecké závody, do rozpisu se vrací ranní plavání pro seniory. V rámci těchto opatření budou také zavedena zvýšená hygienická opatření,“ uvádí ředitel SZM Jana Slaba a informaci doplňuje o zrušení všech termínů veřejného bruslení.
Na základě mimořádného opatření dochází od 11. března také k uzavření základních uměleckých škol.

Vedení města spolu s odborem školství poskytlo veškeré informace a doporučení všem ředitelům škol a školských zařízení nejen v samotné Příbrami, ale také v rámci rozšířené působnosti. Aktuálně jsou vyhodnocována data z mateřských škol. Výsledky budou k dispozici v průběhu zítřejšího dne.
Rodiče dětí do deseti let, kteří zůstanou po uzavření škol se školáky doma, mají nárok na ošetřovné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz