23. 5. svátek má Vladimír

Jan Konvalinka: Rekonstrukce akvaparku je nutná

14. ledna 2020   (08:53)
Jan Konvalinka: Rekonstrukce akvaparku je nutná

"V nejbližších týdnech bude uveřejněna zakázka na dodavatele stavby," říká Jan Konvalinka, starosta města Příbrami



Ve čtvrtek 9. 1. 2020 mi pan zastupitel Peterka doručil písemné usnesení MR ODS, ve kterém vedení města vyzývá, aby přehodnotilo záměr rekonstrukce akvaparku a zároveň změnilo rozpočtový výhled na roky 2021 – 2024.

Na pondělním jednání Rady města jsme zprávu vzali na vědomí. V nadcházejícím jednání zastupitelstva budu detailněji hovořit mimo jiné o tom, co se v současné chvíli dá s rekonstrukcí akvaparku dělat, v jaké se nacházíme fázi a proč je v rozpočtovém výhledu počítáno s úvěrem na akvapark.

Předesílám, že Rada města je vázána rozhodnutím minulého zastupitelstva, které schválilo záměr rekonstrukce akvaparku v nejrozsáhlejší variantě. V tomto duchu jsou konány veškeré přípravné práce. V nejbližších týdnech bude uveřejněna zakázka na dodavatele stavby. Po ukončení výběrového řízení bude známa částka, za kterou bude možno stavbu realizovat. Teprve po tom bude zastupitelstvo hlasovat, zda rekonstrukci schválí nebo neschválí. Každý jeden z pětadvaceti zastupitelů bude hlasovat o budoucnosti akvaparku. Nerozhodne starosta sám, ani jeho kolegové z rady, rozhodnou to všichni zastupitelé. Každý ze zastupitelů, včetně mě, by měl mít pro sebe stanovený finanční limit, jehož překročení by mělo znamenat, že pro rekonstrukci svoji ruku nezvedne.

Rekonstrukce akvaparku je nutnost, na tom se shodneme. Zda se definitivně půjde cestou původně schválené maximální rekonstrukce, nebo se vše vrátí zpět k novému projektování, to se dozvíme až po hlasování zastupitelů, kteří budou rozhodovat se znalostí reálné ceny.

Jan Konvalinka, starosta města Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Tomáš Pečenka








Další články

U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … AKTUALIZOVÁNO Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz