23. 4. svátek má Vojtěch




Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít

21. ledna 2020   (11:18)
Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít

Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku



O rekonstrukci akvaparku se mluví roky. Teď, když nás čeká posledních pár kroků k tomu, abychom se dozvěděli, na kolik může akvapark definitivně vyjít, začnou se množit všelijaké nápady, jejichž společným tématem je snaha o zastavení projektu a návrat o měsíce či roky zpět. O motivech takových činů nebudu spekulovat. Základní fakta hovoří jasně.

- Znalost ceny celého díla je nezbytná pro to, aby zastupitelé mohli definitivně, a hlavně zodpovědně rozhodnout. Do poslední chvíle totiž není rozhodnuto de-facto o ničem.

- Znalost ceny celého díla znamená i znalost ceny jednotlivých částí a technologických celků. Pokud tedy zastupitelé neschválí celkovou rekonstrukci, budeme alespoň přesně vědět, která součást akvaparku kolik stojí, co a za kolik se může eventuálně oželet, aby se rekonstrukce zlevnila.

- Zastavením příprav před dokončením veřejné zakázky dojde ke zmaření doposud vynaložených prostředků na projektování, poradenství a právní služby. Práce desítek lidí pozbude najednou smyslu. Ne, že by se takové věci občas nestávaly, ale u takhle velkého projektu je opravdu škoda, když je „utnut“, aniž by měl sebemenší přínos, byť jen tím, že by stanovil další směr postupu.

- Rozpočtový výhled počítá se sumou maximálně ekonomicky zvládnutelnou, nikoliv cílenou či snad požadovanou. Náklad na akvapark je ve výhledu modelován s rezervou.

V žádném z návrhů na omezení ceny investice nenacházím jediný konkrétní plán, jak toho docílit. Je pěkné, že někteří chtějí bazén za 301,2 mil. Kč a druzí dokonce za 250 mil. Kč. Ani z jedné strany se však nedozvídám, co přesně by se mělo pro to udělat. Silou omezit částku a čekat, že to nějak dopadne, postrádá logiku. Stejně tak není úplně férové, snažit se přípravy rekonstrukce akvaparku zastavit těsně před zásadním milníkem, kterým je znalost reálné ceny.

Žádná pohroma se nekoná. To, co včera zastupitelstvo odhlasovalo, je stav, který tu byl doposud, tj. zjistíme cenu a uvidíme. Bude-li přijatelná pro většinu zastupitelů, do rekonstrukce se půjde. Bude-li to příliš drahé, neschválí se a nastane plán B. Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít.

Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz