vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě

Nepřehlédněte
3. dubna 2020   (15:32)
Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě

„Málokdo dodržoval bezpečnostní odstup. Lidé se k sobě mačkali, jako by se mezi námi nešířila vůbec žádná nákaza,“ říká příbramský starosta po návštěvě supermarketu.


Milí Příbramané, před nadcházejícím víkendem bych k vám měl pár sdělení a zdvořilých žádostí.

První se týká nakupování v supermarketech. Včera jsem po delší době navštívil jeden ze zdejších supermarketů a nestačil jsem se divit, kolik v něm bylo lidí. Chápu, spousta bezvadných věcí byla v akci. Samotný počet nakupujících nebyl problém. Problémem bylo to, že málokdo dodržoval bezpečnostní odstup, a to hlavně při čekání ve frontách. 

Lidé se k sobě mačkali, jako by se mezi námi nešířila vůbec žádná nákaza. Uvědomujme si prosím, kdykoliv vstupujeme do veřejného prostoru, že je mimořádná situace, že nám tu platí nějaká opatření, jejichž účinnost se odvíjí jen a pouze od toho, zda a jak je budeme dodržovat. Pamatujme i na ochranu těch lidí, kteří v obchodech pracují, nesnažme se s nimi mluvit z bezprostřední vzdálenosti, nepřistupujme k nim tak blízko, jak jsme byli zvyklí. Ti lidé jsou denně vystavováni riziku kvůli tomu, abychom si my mohli v klidu nakoupit. Ohleduplnost k prodavačům a dalšímu personálu obchodů je více než na místě.
Je možné, že v sobotu a v neděli bude opět pěkné počasí. Při posledním pěkném víkendu to v okolí města vypadalo skoro tak, že vůbec žádná karanténa není, že máme jakousi kolektivní dovolenou, kterou musíme nutně strávit v lese nebo na louce. Určitě je skvělé vyrazit si s rodinou ven a nadýchat se trochu čerstvého vzduchu. Nicméně i při tom je zapotřebí používat zdravý selský rozum a uvědomovat si, že sice svítí sluníčko, je krásně, ptáčkové zpívají, ale zároveň je nouzový stav a karanténa.
Pohybovat se v tlupách a nemít na sobě předepsané ochranné pomůcky je nejen proti nařízením, ale i proti zdravému rozumu. Jste-li široko daleko sami (nebo se svými blízkými, se kterými sdílíte domácnost), je určitě dobře si roušku sejmout. Jejím stálým nošením si dnes tolik potřebnou imunitu můžete poškodit. Jakmile se však potkáte s jinými lidmi, roušku mějte. Tím, že si ji nasadíte, projevíte nejen svou inteligenci, ale zároveň ohleduplnost a zodpovědnost. 

Městská a státní policie bude o víkendu v nejvíce exponovaných místech dohlížet na dodržování nařízení. Nikdo nemá v úmyslu kohokoliv šikanovat, nicméně porušování obecně platných nařízení nebude tolerováno.
Zkrátka, prosím, chovejme se jako rozumní lidé a více než kdy jindy si uvědomujme, že tam, kde začíná svoboda druhých, ta naše končí. Také mějme na paměti, že karanténa neznamená dovolenou, a že ten stav, který je vyhlášen, není vyhlášen jen tak pro nic za nic.

Ještě stále to nemáme za sebou. Nějakou dobu to ještě potrvá. Vedeme si ale dobře, tak ať nám to vydrží!

Jan Konvalinka, starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se … Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Další ženu přepravil vrtulník ve vážném stavu do plzeňské nemocnice.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz