12. 5. svátek má Pankrác

Jan Konvalinka: Děláme vše, co je v našich silách, abychom obyvatele našeho města touto situací provedli v bezpečí a s klidem

19. března 2020   (16:07)
Jan Konvalinka: Děláme vše, co je v našich silách, abychom obyvatele našeho města touto situací provedli v bezpečí a s klidem

Z různých zdrojů, i těch vcelku důvěryhodných, se ke mně dostávají informace o tom, že na území našeho města jsou potvrzené případy onemocnění Covid-19.



Milí Příbramané.

Z různých zdrojů, i těch vcelku důvěryhodných, se ke mně dostávají informace o tom, že na území našeho města jsou potvrzené případy onemocnění Covid-19. Ve snaze potvrdit si taková sdělení u kompetentních orgánů jsem bohužel nebyl úspěšný.

Ať už to je nebo není pravda, počítejme s tím, že se nákaza našemu městu nejspíše nevyhne. Je na nás, abychom na to byli co nejlépe připraveni. Děláme vše, co je v našich silách, abychom obyvatele našeho města touto situací provedli v bezpečí a s klidem.

Dnes jsme s panem místostarostou projížděli městem křížem krážem, abychom zjistili, jaká je situace, jak lidé dodržují pravidla a nařízení, kde vznikají potenciální problémy. A měli jsme z vás Příbramanů radost. Jednak vás bylo v ulicích málo a také každý, skutečně každý, koho jsme na ulici viděli, si předepsaným způsobem chránil ústa a nos. Palec nahoru pro vás.

Přesto, že se onemocnění všichni bojíme a nepodceňujeme jeho riziko, mějme na paměti, že u většiny případů nakažených v ČR je průběh nemoci mírný. Dokonce máme i několik úplně vyléčených lidí. Toto neznamená, že bychom měli situaci brát na lehkou váhu, jen nám to dává naději, že vše bude v pořádku, a že to ve zdraví přežijeme.

V současné době bychom se měli všichni chovat tak, jako bychom byli sami nakažení, tj. chránit ostatní před tím, aby se na ně cokoliv od nás přeneslo. Na sítích vidíme motto: „Chráním sebe, chráním tebe.“ A o tom to celé je.

Chraňme se, mějme čisté ruce a čisté hlavy!

Jan Konvalinka, starosta

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA
Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz