30. 6. svátek má Šárka

Jan Černý vyhrál v Pačejově svoji třídu a už se těší na Barumku

16. srpna 2014   (15:42)
Jan Černý vyhrál v Pačejově svoji třídu a už se těší na Barumku
foto: pribram.cz

Jan Černý s Pavlem Kohoutem absolvovali Rally Pačejov a tuto mladou posádku Peugeot Černý Racing Teamu je také hodně vidět v médiích.



Víkendová EPLcond rally Agropa byla soutěží, kde chtěl Peugeot Černý Racing Team otestovat nově postavený Peugeot 208 R2, který utrpěl značné škody při evropské Ypres Rally v Belgii. Jan Černý s Pavlem Kohoutem se chtěli před srpnovou Barum Czech Rally, kde budou bojovat o další evropské body, pořádně rozehřát a to se i podle slov Jana Černého v Pačejově povedlo. „Soutěž pro nás byla testem nově sestaveného auta a také testem posádky, abychom věděli, jak na tom před Barumkou jsme. Musím přiznat, že hlavně ze začátku jsem se trochu hledal a necítil jsem se po těch dvou ranách úplně v pohodě, ale ke konci soutěže už jsem měl pocit za volantem mnohem lepší. Pačejov tedy naprosto splnil moje předpoklady a jsem s jeho výsledkem spokojený. Někdo od nás možná očekával, že se budeme prát o vítězství ve dvoukolkách, ale já na to tentokrát vůbec nemyslel a nechtěl jsem absolutně riskovat poškození auta před Barumkou. Už teď jsme v nedobré finanční situaci a problém před Barumkou by mohl znamenat stop na celý zbytek sezony. Ve Zlíně bude důvod k závodění a i k jistému risku, protože to je pro nás priorita,“ komentuje Rally Agropa Jan Černý, kde s Pavlem Kohoutem a Peugeotem 208 R2 zvítězili ve třídě 6 a mezi dvoukolkami jim patřilo třetí místo.

Časté výstupy v médiích

Jan Černý letošní léto kromě shánění nových partnerů týmu pro zajištění letošní i nadcházející sezony věnuje také mediální práci a je v současné době asi nejvíce mediálně viditelným jezdcem rally v České republice. „Po celou dobu, co závodíme, se snažíme pracovat s médii, přinášet informace z rally a propagovat náš tým i soutěže jako takové. V poslední době se při jednání s potenciálními partnery často setkávám s tím, že rally znají z médií jen ve špatných souvislostech. To se mi nelíbí a chci s tím něco udělat. Jasně, jsme na to teď sami, ale když by se takhle snažilo více soutěžních jezdců a týmů, tak můžeme s mediálním obrazem rally něco udělat a lidem vysvětlit, že rally je krásný sport a není to bláznění agresivních lidí v autech někde po vesnicích, kde přejíždějí lidi. Tak to bohužel dnes určité procento populace díky negativní mediální masáži vnímá,“ říká Jan Černý, který v poslední době se svým spolujezdcem hostoval v pořadu České televize „Dobré ráno“, natočil rozhovor pro Český rozhlas a objevil se v reportáži na idnes.cz.

Jana Černého a Pavla Kohouta čeká koncem srpna Barum Czech Rally Zlín, kde se budou snažit vybojovat další body do hodnocení juniorského mistrovství Evropy, což by je mohlo udržet v boji o titul juniorského evropského mistra v rally.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz