26. 4. svátek má Oto

Jakýkoliv jiný status než "vyprodáno" považujeme za neúspěch

ROZHOVOR
16. července 2018   (06:12)
Jakýkoliv jiný status než "vyprodáno" považujeme za neúspěch

Za uskutečněnou většinou koncertů a připravovaných návštěv českých i světových hvězd v našem regionu stojí práce a snaha organizace, která Příbram upřednostňuje. Přinášíme rozhovor se spolumajitelem agentury, Petrem Větrovským.


Dobrý den, jak a kdy vznikl nápad založit agenturu VDN PROMO?

Když na to tak vzpomínám, tak je to neuvěřitelné, že se nám to povedlo, ale první koncert, který jsme s Jitkou organizovali byl koncert Karla Gotta v Příbrami před téměř třemi lety. Karel byl po koncertě spokojený a ihned jsme se domluvili na další dlouhodobější spolupráci. V ten moment jsme si řekli, že koncert hvězdy takového formátu nemůžeme dělat na koleni a že si založíme firmu. Dlouhodobou spolupráci nám však narušila před druhým koncertem vážná nemoc pana Gotta. Tehdy jsme dost prodělali, protože jsme koncert museli zrušit a platit náklady. Firmu, už jsme měli založenou, tak jsme chtěli pokračovat. Za pár týdnu jednání se nám podařilo získat Lucii Bílou a v dalším roce jsme byli dokonce jejím největším promotérem. Ustáli jsme to, vše zaplatili a začali zase skoro od nuly.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

Za úspěch považuji to, co jsme vše za tak krátký časový úsek a v skromných podmínkách, které jsme měli, dokázali. Za absolutně největší úspěch považuji poslední turné Marty Kubišové. Dalo nám hrozně moc i po duševní stránce. S Martou spolupracujeme i po skončení turné. Stali se z nás přátelé a po lidské stránce si jí neskutečně vážíme. Když znáte její příběh z první ruky, nejde to ani jinak.

Jakým způsobem vybíráte účinkující?

Dříve jsme vybírali hlavně podle toho, zda se nám líbí a zda mají jejich koncerty šanci na úspěch. Vždy jsme se chtěli posouvat dál. V současné době už vybíráme většinou neobyčejné akce, které mají nějaký příběh. To je vždy základ pro marketing a promo. Nechceme dělat tuctové věci, ale to, že se nám to musí líbit, zůstalo.

Snem každé agentury je vždy vyprodat koncert do posledního místa. Jak jste v tom úspěšní?

Musím zaklepat, že se nám to většinou podaří. Víme, že pro umělce není nikdy špatný umělec, ale špatný promotér a jelikož děláme jen s umělci, kde se jakýkoliv jiný status než "vyprodáno" považuje za neúspěch, jsme občas pod tlakem. Většinou se to povede. Jen někdy je potřeba promo víc.

Dobrý den, jak a kdy vznikl nápad založit …
Jak moc těžké je umělce přesvědčit, aby pracovali právě s Vámi?

Teď už moc ne. Máme nějakou historii. Ta není sice moc dlouhá, ale je celkem bohatá. Naše práce funguje jako vizitka, takže když ukážeme, co jsme realizovali, většinou to dobře dopadne.

V poslední době jste se zaměřili více na zahraniční interprety, je to Váš cíl?

Ano, v Čechách už jsme spolupracovali se zpěváky, moderátory, herci, sportovci, prostě skoro s každým. Českých umělců si moc vážíme, ale zahraniční spolupráce nás posouvá dál. Jsou na nás větší nároky, musíme komunikovat v cizích jazycích. Je to jako když zdoláváte další a další vrcholy hor. Minulý rok jsme začali s prvním koncertem Nazareth, tento rok máme dva koncerty Alphaville. Vždy přitom myslíme na Příbram. Bereme ji za svůj domov a trochu jí nadržujeme. Máme pro ni připravený už další koncert pro příští rok a opět půjde o zahraniční hvězdu.

V minulosti jste uvedli, že vaším cílem pro tento rok je začít spolupracovat s Americkým trhem. Je pravdou, že jste se osobně setkal se Sylvestrem Stallonem?

Ano. skutečně navazujeme spolupráci s Americkým trhem i proto se nyní velmi intenzívně učím anglicky, protože mě to trochu omezuje. Brzy mě čeká pracovní cesta do Las Vegas. Se Sylvestrem Stallonem jsme se s Jitkou skutečně v rámci akce, která byla pojatá jako jeho narozeniny, setkali. Zatím mohu jen prozradit, že o spolupráci s ním vyjednáváme.

Jak moc těžké je umělce přesvědčit, aby …
Hlavní postavou Vaší agentury jste Vy a vaše přítelkyně. Jak spolu zvládáte pracovat a žít zároveň?

Někdy těžce. Jíťa je jako partnerka skvělá a mám k ní obdiv za to, jak zvládá roli maminky naší téměř osmiměsíční dcery. Zatím nám však úplně nejde netahat práci domů. Z toho někdy pramení dohady, které vedeme zejména kvůli práci. Problém, že v tu chvíli se přete sice z kolegou, ale zároveň s partnerem. V agentuře má Jitka velkou roli, kterou nedostala za odměnu, ale skutečně si ji vydřela. Je to dříč a to nás spojilo.

Na co se můžeme těšit do budoucna?

V nejbližší době to bude kapela Alphaville, která stvořila legendární Forever Young a postupně budeme odtajňovat další skvělé akce.

Hlavní postavou Vaší agentury jste Vy a vaše …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto a info: VDN PROMO

autor: mipDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz