19. 3. svátek má Josef




Jaký bude zbytek října a začátek listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

10. října 2022   (18:38)
Jaký bude zbytek října a začátek listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: freepik

V dalších týdnech se bude postupně ochlazovat, teploty se však nebudou podle meteorologického ústavu výrazně odchylovat od dlouhodobých průměrů pro dané období.


V tomto týdnu bude v Česku sice většinou oblačno s deštěm, ale zároveň teplo. Přes den se mohou teploty vyšplhat v závěru týdne až na 21 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V dalších týdnech se bude postupně ochlazovat, teploty se však nebudou podle ústavu výrazně odchylovat od dlouhodobých průměrů pro dané období.

Po ránu dnes bylo chladněji. Místy se objevovaly přízemní mrazíky, které se někde zopakují ještě v polovině týdne. Ranní počasí provázely podzimní mlhy. ČHMÚ to uvedl na twitteru.
Na úterý meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm. Přesto bude například na jižní Moravě až 19 stupňů. V polovině týdne se obloha přechodně rozjasní. Od čtvrtečního odpoledne ale přijdou další mraky a konec pracovního týdne přinese i přeháňky nebo déšť. Teploty budou přes den dosahovat až 18 stupňů, v noci však klesnou až na dva stupně a objeví se přízemní mrazíky. Po oblačném pátku a sobotě však zase začne mraků ubývat a na přelomu tohoto a příštího týdne se pravděpodobně objeví další oteplení.
V nejbližších čtyřech týdnech, ode dneška do 6. listopadu, se budou teploty podle ČHMÚ celkově pohybovat kolem dlouhodobých průměrů. V tomto a příštím týdnu budou mírně nadprůměrné a v následujících dvou týdnech zase mírně pod dlouhodobým průměrem. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvním a druhém týdnu (od 10. do 23. října) kolem 15 stupňů Celsia, ve třetím a čtvrtém týdnu (od 24. října do 6. listopadu) kolem 11 stupňů Celsia," uvedli pracovníci ústavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz