29. 3. svátek má Taťána

Jaký bude zbytek ledna a začátek února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

10. ledna 2022   (19:47)
Jaký bude zbytek ledna a začátek února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V dalších týdnech bude srážek přibývat, celkově bude období od 10. ledna do 6. února srážkově průměrné a teplotně pravděpodobně jen lehce nadprůměrné.


V příštích dnech bude sněžit nebo mrholit jen ojediněle, na horách má další sníh napadnout koncem tohoto týdne. Objeví se mlhy, někde i mrznoucí. Noci zůstanou mrazivé, přes den vystoupí teploty zpočátku na maximálně plus dva stupně Celsia, od čtvrtka teploměr může odpoledne ukázat až pět stupňů nad nulou. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V dalších týdnech bude srážek přibývat, celkově bude období od 10. ledna do 6. února srážkově průměrné a teplotně pravděpodobně jen lehce nadprůměrné, uvedli meteorologové v dlouhodobém výhledu.

Sníh, který na některých místech republiky o víkendu napadl, kvůli teplotám kolem pět stupňů nad nulou rychle roztál. "V příštích dnech už bude sněžení nebo mrholení velmi málo. Bude se tvořit nízká oblačnost a mlhy, po jejich rozpuštění bude svítit slunce. Nejvíc ho bude na horách," uvedli meteorologové.
V noci bude mrznout, v polovině týdne mohou teploty klesnout až k minus 11 stupňům, odpoledne se teplota dostane nejvýš na plus dva stupně. Až od čtvrtka budou denní teploty vystupovat k pěti stupňům Celsia. "Ochlazení v prvním předpovědním týdnu oproti poslednímu období způsobí zejména tlaková výše a s tím související pokles nočních teplot. O něco teplejší následující týden bude důsledkem větší atmosférické cirkulace mezi Atlantikem a evropskou pevninou," uvedl ČHMÚ. V posledním lednovém týdnu a prvním únorovém očekávají meteorologové průměr minimálních nočních teplot kolem minus čtyř stupňů Celsia a maximálních denních kolem dvou stupňů Celsia.
"První předpovědní týden bude mít nejméně srážek v důsledku již zmíněné tlakové výše, během následujících týdnů bude srážek na našem území přibývat. Očekáváme, že postupné zvyšování sněhové pokrývky bude jen na horách, v nižších polohách se sníh během přechodného ochlazení udrží pravděpodobně jen na kratší dobu," uvedli meteorologové ve výhledu.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků. Ať už je vnímáme duchovně, … VELIKONOCE Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz