25. 4. svátek má Marek

Jaké pohádky nás na Vánoce čekají a která je vaší oblíbenou?

23. prosince 2018   (18:12)
Jaké pohádky nás na Vánoce čekají a která je vaší oblíbenou?

Neodmyslitelnou tradicí vánočních svátků jsou klasické české pohádky.


K vánočním svátkům se neodmyslitelně vážou české pohádky. Jaké budou letos k vidění a dočkáme se nějakých premiér? Připravili jsme pro vás seznam těch nejdůležitějších. Která bude letos vaším favoritem?

O princezně Jasněnce a létajícím ševci - 24.12. v 18:35 na Primě
Jedna z velmi tradičních pohádek dorazí i v podvečer Štědrého dne, kdy se můžeme těšit na příběh létajícího ševce. Zdeněk Troška v roce 1987 prokázal, že má talent pro pohádkovou tvorbu a následující léta patřila v jeho tvorbě k nejlepším.

Kouzelník Žito – 24.12. v 19:00 na ČT1
Dle názvu by se mohl někdo pozastavit nad tím, proč má Česká televize v plánu vysílat dokument o Danielu Landovi na Štědrý den. Jde však o novou českou pohádku v produkci veřejnoprávní televize. Ani letos nebudou diváci ochuzeni o nové pohádky a tato bude vyprávět o mladíkovi jménem Žito, který najde zalíbení v princezně. To však ale netuší, že si na něj myslí také jedna čertice.

Tři oříšky pro Popelku – 24.12. ve 20:40 na ČT1
Příběh Popelky zná každé malé dítě. To, jak ji ale zfilmoval Václav Vorlíček v roce 1973, dává pohádce status kultu a je vysílána pravidelně během vánočních svátků. Nejčastěji je uváděna v hlavních časech Štědrého dne a ani letos tomu nebude jinak.

Princezna se zlatou hvězdou – 24.12. v 18:40 na Nově
I přesto, že Princezna se zlatou hvězdou je z roku 1959, tak se řadí mezi tradiční české pohádky. Letos se opět dočká reprízy, a to během Štědrého dne.

Tři bratři - 24.12. ve 20:15 na Nově
Jedna z novějších českých klasik, kterou mají na svědomí Zdeněk a Jan Svěrákovi. Jejich filmařský um je nesporný. Dle mnoha ohlasů však s touto pohádkou poněkud šlápli vedle. Kritika si zejména smlsla na podivném pedofilním podtextu v jedné z povídek. I přesto je film pravidelným účastníkem vánočního programu.

Pyšná princezna v 17:10 na Primě
Stejně jako Princezna se zlatou hvězdou na čele, tak i Pyšná princezna patří ke starším českým pohádkám. Od jejího vzniku uběhlo neuvěřitelných 66 let, a přesto k ní usedá četné publikum. Snímek je kompletně černobílý, až na drobné nádechy v některých scénách.

Anděl Páně 2 – 25.12. ve 20:00 na ČT1
Jiří Strach zřejmě netušil, jak populární by se jeho pohádka mohla stát, poté co se dostala v roce 2016 do kin. Trhala rekordy v návštěvnosti a její premiéru před rokem si v televizi nenechalo ujít na 3 miliony diváků. Jde tak o nejsledovanější pohádku za posledních 15 let. Není pochyb o tom, že i letos si povede stejně dobře.

O zakletém králi a odvážném Martinovi – 26.12. ve 20:00 na ČT1
Česká televize má pro letošní rok nachystanou ještě jednu premiéru. Pohádka O zakletém králi a odvážném Martinovi se chystá vyprávět poněkud netradiční zápletku. Princezna Michaela se rozhodne zachránit svého nemocného otce a vydá se na výpravu za nalezením zázračné koruny. Všechno se ale změní ve chvíli, kdy se zastaví u kováře.

S čerty nejsou žerty – 26.12. ve 20:20 na Nově
Bez čertů by to nebyly Vánoce. Popularita této české pohádky je velmi vysoká a není divu, že i Příbram se letos inspirovala při konání Čertovského Nováku právě tímto filmem.

Mrazík – 27.12. ve 20:20 na Nově
Snad ani v samotném Rusku a státech bývalého Sovětského svazu, nemá snímek takovou popularitu, jako v České republice. I letos dojde na jeho reprízu, kterých tu proběhlo již nepočítaně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Česká televize

autor: pmrDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz