18. 7. svátek má Drahomíra

Jaké počasí bude v říjnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

25. září 2023   (17:59)
Jaké počasí bude v říjnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech většinou do deseti milimetrů.


Nadcházející týden budou provázet ranní mlhy, přes den se ale obloha vyjasní a denní teploty se mohou vyhoupnout až na 27 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu se může objevit oblačnost a mírně se ochladí, ale začátkem příštího týdne teploty opět stoupnou, a to až na 28 stupňů.

Už dnes se po chladnějších víkendových dnech mírně oteplilo. Teploty se dostaly na 23 až 24 stupňů, zvláště na Moravě. I v dalších dnech bude podle předpovědi převážně jasno až polojasno a teploty až do pátku porostou.
V noci na úterý bude deset až 14 stupňů Celsia. Ranní mlhy postupně vystřídá jasná až polojasná obloha a oteplí se na 23 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu až na 25 stupňů. Ve středu a čtvrtek bude podobné počasí a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni.
Nejteplejším dnem tohoto týdne bude pravděpodobně pátek. Nejvyšší teploty budou mezi 23 až 27 stupni. Nadále bude většinou jasno, ale později bude od severozápadu v Čechách oblačno.

Na víkend se pak mírně ochladí. Teploměry ukážou přes den v sobotu maximálně 22 stupňů a v neděli 23 stupňů. V sobotu se zpočátku zatáhne, ale postupně se bude vyjasňovat. Na začátku příštího týdne se zase oteplí a přes den mohou teploty vystoupat na 23 až 28 stupňů.
V nejbližších čtyřech týdnech, ode dneška až do 22. října, budou podle měsíčního výhledu ČHMÚ teploty nad dlouhodobým průměrem pro toto období. Tento a příští týden budou teplotně nadprůměrné a ostatní dva týdny pravděpodobně průměrné až slabě nadprůměrné. "Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech většinou do deseti milimetrů (deseti litrů na metr čtvereční, pozn. red.)," oznámili pracovníci ústavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz