Jaké počasí bude v prosinci? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
27. listopadu 2023 (18:03)
foto: pixabay
Podle aktuálního výhledu krátce před Vánocemi zřejmě bude v nížinách spíš pršet než sněžit.
V Česku se v tomto týdnu ochladí, mrznout bude i přes den, v noci budou teploty klesat až k minus deseti stupňům Celsia. Meteorologové očekávají sněžení, v nížinách bude padat mokrý sníh nebo déšť se sněhem. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webuČeského hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Následující období do Štědrého dne bude podle dlouhodobého výhledupočasí jako celek zřejmě teplotně i srážkově průměrné, budou ale velké rozdíly mezi jednotlivými týdny. Chladnější a bohatší na sněhové srážky budou příští dva týdny.
Dnes slabě sněžilo hlavně v Čechách, v nižších polohách se sníh neudržel, případně padal déšť se sněhem nebo pršelo. "Sněžení bude přibývat později odpoledne od západu a hlavní nadílka dorazí během noci a v úterý ráno," uvedl uvedl ČHMÚ na sociální síti X
Na horách může místy napadnout až 15 centimetrů sněhu. V nižších polohách bude padat mokrý těžký sníh nebo sníh s deštěm, při poklesu teplot se tak bude tvořit náledí nebo zmrazky.
Teploty se dnes a v úterý přes den i v noci budou pohybovat kolem nuly. Ve středu a ve čtvrtek se mírně ochladí, i přes den budou teploty maximálně jeden stupeň nad nulou a často pod ní. Až desetistupňový noční mráz meteorologové očekávají při jasné obloze a sněhové pokrývce, jinak by teploty neměly klesat pod minus sedm stupňů Celsia. Nebe bude nadále oblačné až zatažené se sněžením či sněhovými přeháňkami.
Občasné sněžení a přechodně i mrznoucí déšť čekají meteorologové také v pátek. Mrznout bude v noci, přes den bude kolem nuly, stejně jako o víkendu, kdy má vydržet sněžení nebo sněhové přeháňky.
Tento a příští týden by měly podle měsíční prognózy počasí panovat v Česku podprůměrné teploty - v noci kolem minus čtyř stupňů Celsia, přes den kolem nuly. Zbývající dva týdny před Vánocemi budou pravděpodobně již teplotně průměrné, v noci mírně pod nulou, přes den kolem plus dvou stupňů Celsia. Množství srážek zřejmě také výrazně nevybočí z hodnot obvyklých pro toto období roku, budou ale velké rozdíly v jednotlivých týdnech. V tomto týdnu očekávají meteorologové nadprůměrné úhrny kolem 16 milimetrů, ve druhém a posledním týdnu kolem pěti milimetrů srážek. V týdnu od 11. do 17. prosince by mělo spadnout kolem deseti milimetrů srážek.
O tomto víkendu dorazila větší sněhová nadílka i do nižších poloh ČR a sněžit tam může i v následujících dvou týdnech, podle aktuálního výhledu ale krátce před Vánocemi zřejmě bude v nížinách spíš pršet než sněžit. "V prvních dvou týdnech budou převažovat v nižších polohách sněhové srážky, v ostatních dvou smíšené nebo dešťové," dodali meteorologové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V noci na úterý nasněží, v nižších polohách bude sníh mokrý a hrozí náledí
•V týdnu se ochladí, padat bude sníh či déšť se sněhem
•Meteorologové varují před náledím na silnicích a sněhovými jazyky
Další články
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA



