Jaké počasí bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
30. října 2023 (18:38)
foto: pixabay
Zvláště tento týden bude nadprůměrný, co se týče teplot i objemu srážek. V dalších týdnech se už teploty i srážky přiblíží dlouhodobému normálu.
Česko má před sebou oblačný týden s občasnými přeháňkami. Po většinu týdne bude také silně foukat. Teploty se dnes dostaly skoro na 20 stupňů Celsia, ale v dalších dnech už může být podle meteorologů nejvýše 17 stupňů a bude se postupně ochlazovat. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V neděli teploty vystoupaly až nad 21 stupňů a dnes se díky přílivu velmi teplého vzduchu přiblížily místy ke 20 stupňům. Teplotní rekordy pro 30. říjen ale nepadaly, protože loni bylo v tento den ještě tepleji. Ve Vimperku tehdy naměřili 26,2 stupně, v Kašperských horách 25,4 stupně a v Tachově 25 stupňů Večer dnes zřejmě podle ČHMÚ zesílí vítr. Ve vyšších polohách může mít v noci na úterý v nárazech rychlost až 90 kilometrů za hodinu.
V úterý bude asi vítr slábnout a zároveň se mírně ochladí. Maxima budou většinou deset až 14 stupňů Celsia, jen na Moravě a ve Slezsku může být zpočátku až 17 stupňů. Místy se objeví déšť nebo přeháňky.
Deštivé počasí s oblačnou až zataženou oblohou potrvá až do konce týdne. Teploty budou postupně klesat. Ve středu a čtvrtek ještě v maximech dosáhnou až 15 či 16 stupňů a v pátek už většinou osm až 13 stupňů, jen na východě se mohou dostat opět na 15 stupňů. O víkendu bude nejvýše 13 stupňů. Také se v druhé polovině týdne opět vrátí silný vítr, od čtvrtka do soboty mohou mít nárazy větru rychlost znovu až 90 kilometrů za hodinu.
Nejbližší čtyři týdny - ode dneška do 26. listopadu - budou celkově teploty kolem dlouhodobého průměru pro toto období, nebo jen slabě nadprůměrné. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil ČHMÚ. Zvláště tento týden bude nadprůměrný, co se týče teplot i objemu srážek. V dalších týdnech se už teploty i srážky přiblíží dlouhodobému normálu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Týden bude oblačný se silným větrem, teploty okolo 15 stupňů
•Dnes večer mohou lidé sledovat částečné zatmění Měsíce
•Pochod na Čtyřmezí slaví jubileum
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž
Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu
Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový …
AKTUÁLNĚ
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA




