22. 7. svátek má Magdaléna




Jaké počasí bude v květnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

29. dubna 2024   (18:43)
Jaké počasí bude v květnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Nadcházející čtyři týdny už nemají provázet tak výrazné extrémy, které byly charakteristické pro letošní duben.


V Česku bude tento týden zpočátku slunečné počasí bez srážek a s letními teplotami nad 25 stupňů Celsia. Kvůli teplému a suchému počasí se sílícím větrem se výstraha před vznikem požárů od úterý rozšíří na velkou část republiky. Od čtvrtka přijdou přeháňky i bouřky a na víkend se mírně ochladí. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nadcházející čtyři týdny už nemají provázet tak výrazné extrémy, které byly charakteristické pro letošní duben.

Dnešní maximální teploty v Česku vystoupaly až na 25 stupňů Celsia a podle vyjádření meteorologů byly jedny z nejvyšších z celé Evropy. Ještě teplejší bude úterý, kdy teploměr může na některých místech ukázat i 27 stupňů Celsia. Výstraha na vznik požárů se rozšíří z jihozápadu Moravy na velkou část země s výjimkou většiny Moravy a krajního jihozápadu a západu Čech. "Riziko vzniku požárů poklesne v důsledku místních přeháněk pravděpodobně v pátek 3. května," uvedli dnes meteorologové.
Ve čtvrtek začne počasí v Česku ovlivňovat tlaková níže se středem nad Alpami, která bude v dalších dnech postupovat zvolna k východu, uvedl ČHMÚ. Přeháňky budou zpočátku ojedinělé, od pátku mohou být častější a místy se mohou objevit i bouřky. Teploty se mají ve čtvrtek dostat ještě k 24 stupňům Celsia, páteční maxima budou 23 stupňů, ale v jihozápadní polovině území už jen kolem 16 stupňů. O víkendu se odpolední teploty budou pohybovat okolo 20 stupňů Celsia a dál se budou objevovat přeháňky i bouřky.
Nadcházející čtyři týdny podle aktuální prognózy nemají nijak výrazně vybočit z hodnot obvyklých pro toto období roku. "Počasí v uplynulých týdnech šlo od extrému do extrému. První dva dubnové týdny byly teplotně extrémně nadprůměrné, zatímco třetí a čtvrtý dubnový týden byl teplotně silně podprůměrný. Počasí v příštích čtyřech týdnech by už do extrémů jít nemělo," uvedli dnes meteorologové v měsíční prognóze. Tento týden bude teplotně sice nadprůměrný, avšak ne tolik, jako byly první dva dubnové týdny. Další tři týdny předpovědi, tedy od 6. do 26. května, teploty zůstanou v mezích dlouhodobého průměru. Týdenní průměr nejvyšších denních teplot se bude pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. Také množství srážek, které příští měsíc spadne, má většinou odpovídat dlouhodobému průměru.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského … Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost? Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost? Záchranná služba v Česku každoročně vyjíždí i k případům, které podle zdravotníků … ANKETA Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz