Jaké počasí bude v dubnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
1. dubna 2024 (18:32)
Začátkem tohoto týdne se v Česku ochladí až na 11 stupňů Celsia, pak teploty postupně vzrostou až na 27 stupňů. Po většinu týdne bude deštivo a objeví se také bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V předchozím týdnu se teploty dostaly místy i nad 24 stupňů a padaly teplotní rekordy. Ještě dnes byly nejvyšší denní teploty kolem 24 a 25 stupňů. Večer se mohou objevit bouřky. "Během dnešního odpoledne a podvečera se mohou bouřky vyskytnout ve východní polovině Čech - zejména Vysočina, východní Čechy a hraniční oblasti s Moravou," oznámili dnes pracovníci ČHMÚ na síti X. Večer se pak bouřky možná objeví i na Moravě a ve Slezsku.
V úterý se výrazně ochladí na 11 až 15 stupňů. Na většině území Česka budou přeháňky, které mohou být v polohách nad 1200 metrů nadmořské výšky smíšené či sněhové. Podobné počasí bude ve středu, ale teploty začnou zase stoupat. Bude 12 až 16 stupňů. Ve čtvrtek a pátek budou nadále místy přeháňky a obloha bude zatažená. Teploty však vystoupají ve čtvrtek na 19 stupňů a v pátek až na 22 stupňů.
O víkendu bude zpočátku polojasno a teploty se v sobotu dostanou na 21 až 25 stupňů. V neděli pak bude zejména v Čechách místy až 27 stupňů. Postupně bude od západu přibývat oblačnosti a objeví se déšť i bouřky.
Po zbytek dubna budou teploty v Česku s největší pravděpodobností nadprůměrné. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes ČHMÚ zveřejnil. "Přechodně, zejména kolem 7. dubna, mohou být teploty vzduchu i extrémně nadprůměrné," doplnili meteorologové. Až v týdnu mezi 22. a 28. dubnem zřejmě teploty klesnou postupně na hodnoty, které odpovídají dlouhodobému průměru pro toto období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Meteorologové zrušili smogovou situaci vyhlášenou kvůli písku ze Sahary
•Začátkem týdne se ochladí, ale pak teploty vzrostou až na 25 stupňů
•Na Příbramsku platí smogová situace kvůli písku ze Sahary
Další články
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ
Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost?
Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, …
AKTUÁLNĚ
Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí
Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ





