16. 4. svátek má Irena




Jaké počasí bude do konce září a začátkem října? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

11. září 2023   (18:23)
Jaké počasí bude do konce září a začátkem října? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Období beze srážek, které panuje na našem území od začátku září, přeruší v tomto týdnu jen místní srážky uprostřed týdne. O něco více srážek přinese poslední zářijová dekáda.


Počátek týdne bude v Česku velmi teplý a slunečný s nejvyššími odpoledními teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Ve středu se od západu ochladí a začne pršet. Ve druhé polovině pracovního týdne proto meteorologové očekávají teploty pod 25 stupni. O víkendu se ale denní maxima vrátí nad letních 25 stupňů Celsia. Teplotně nadprůměrné pak bude celé září. Ochlazení přijde na začátku října. Vyplývá to z předpovědi na webu České hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho facebookovém účtu.

O víkendu i dnes bylo počasí ve znamení vysokých teplot. V neděli na více než třech desítkách ze zhruba 160 dlouhodobě měřících stanic padly teplotní rekordy pro 10. září. A rekordy naměřily stanice i dnes. Rekord má 24 ze 162 dlouhodobě měřících míst. Nejtepleji bylo v Doksanech, 32,8 stupně.
Ve středu se při přechodu studené fronty začne od západu ochlazovat a bude pršet. Ve čtvrtek a v pátek proto meteorologové očekávají denní maxima pod 25 stupni Celsia. V noci na pátek se budou teploty blížit k nule a ojediněle se mohou objevit i přízemní mrazíky. Na víkend se ale v Česku opět oteplí. Nejvyšší denní teploty se vrátí nad letních 25 stupňů. Nadále budou místy hrozit dešťové přeháňky a ojediněle i bouřky.
"Počasí v příštích čtyřech týdnech předpokládáme teplotně nadprůměrné, srážkově průměrné či slabě podprůměrné," informovali meteorologové. Týdenní maxima se v září budou nadále pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. Skokově se pak teploty sníží první říjnový týden, a to na průměrných 17 stupňů Celsia. "Období beze srážek, které panuje na našem území od začátku září, přeruší v tomto týdnu jen místní srážky uprostřed týdne. O něco více srážek přinese poslední zářijová dekáda, ale i tak se týdenní srážkové úhrny dostanou jen na normální hodnoty," uvádí dlouhodobá předpověď.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz