18. 4. svátek má Valérie

Jaké počasí bude do konce února a v první polovině března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

19. února 2024   (18:11)
Jaké počasí bude do konce února a v první polovině března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Tři týdny od 26. února budou podle výhledu ČHMÚ pravděpodobně teplotně nadprůměrné až průměrné s minimálními teplotami v posledním týdnu období kolem jednoho stupně Celsia a nejvyššími kolem 12 stupňů.


Česko čeká oblačný až zatažený týden s přeháňkami nebo deštěm. Na horách bude sněžit. Teploty zůstanou nadprůměrné, v polovině týdne a na jeho konci se přes den mohou vyšplhat až k 12 stupňům Celsia. Tepleji, než je v tomto období běžné, pravděpodobně bude i koncem února a v první polovině března. Také srážek by mělo být víc, než je obvyklé. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a měsíčního výhledu na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty se dnes dostaly k deseti stupňům Celsia ve středních Čechách a k 11 stupňům na jižní Moravě, jinde bylo chladněji. Nebe bylo zatažené až oblačné, v nižších polohách s přeháňkami, na horách mohl padat mokrý sníh.
Zatažená obloha a přeháňky budou provázet i další dny. Ve vyšších polohách bude i v úterý sněžit. V noci teploty klesnou na šest až dva stupně Celsia, přes den vystoupají na deset stupňů. Ve středu bude až 11 stupňů Celsia. Čtvrtek přinese občasný déšť a ještě vyšší teploty, může být až 12 stupňů. Zároveň bude silně foukat. Vítr dosáhne rychlosti 50 až 60 kilometrů v hodině.
Počátkem víkendu přijde na většině území mírné ochlazení s teplotami v pátek do devíti a v sobotu do deseti stupňů Celsia. Přeháňky se budou nad 800 metry nad mořem měnit ve smíšené až sněhové. Oblačná až zatažená s přeháňkami nebo deštěm bude neděle. Srážky na horách budou opět smíšené nebo sněhové. Teploty budou v neděli stoupat k 12 stupňům, počátkem příštího týdne k devíti stupňům.

Tři týdny od 26. února budou podle výhledu ČHMÚ pravděpodobně teplotně nadprůměrné až průměrné s minimálními teplotami v posledním týdnu období kolem jednoho stupně Celsia a nejvyššími kolem 12 stupňů. Co do srážek předpokládají meteorologové období čtyř týdnů počínaje nynějším jako nadprůměrné až průměrné. "V prvních dvou týdnech budou úhrny pravděpodobně nadprůměrné s úhrny kolem 15 milimetrů, v ostatních dvou většinou kolem osmi milimetrů," uvedli. Sněhové nebo smíšené srážky očekává ČHMÚ nadále na horách, výjimečně i v nižších polohách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz