22. 4. svátek má Evžénie




Jaké počasí bude do konce února a v první polovině března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

20. února 2023   (19:50)
Jaké počasí bude do konce února a v první polovině března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: freepik

V nejbližších čtyřech týdnech budou celkově teploty odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období, nebo budou i nadprůměrné.


Z 15 stupňů Celsia až na nulu mohou během tohoto týdne spadnout denní teploty v Česku. S ochlazením se zřejmě koncem týdnem objeví i sněžení. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po většinu týdne bude oblačno s deštěm. Od pátku už mohou dešťové srážky přecházet ve sníh, a to hlavně ve vyšších polohách.

O víkendu bylo v Česku mimořádné teplo, místy bylo naměřeno i více než 16 stupňů nad nulou. Teplé počasí o víkendu způsobilo tání sněhu, které spolu s deštěm vedlo k vzestupu hladin některých toků na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. Dnes ráno byl první stupeň na 11 místech, zejména v povodí horního a středního Labe, Orlice, horní Sázavy, Odry či Svratky. Po 17:00 už ale zůstávaly hladiny toků na prvním stupni jen na dvou místech.
Podobné teploty jako o víkendu budou ještě začátkem tohoto týdne. Dnes odpoledne se dostaly podle ČHMÚ zhruba na 14 stupňů Celsia a v úterý může být ojediněle až plus 15 stupňů. Ve středu už teploty klesnou na devět až 13 stupňů, a na severovýchodě bude dokonce místy jen kolem sedmi stupňů. V noci na středu se již může objevit mráz, teploty budou od plus šesti po minus jeden stupeň.
Poté se bude dále ochlazovat. Ve čtvrtek a pátek bude podle ČHMÚ přes den nejvýše sedm až 11 stupňů a v noci se může opět ochladit až na minus jeden stupeň. V sobotu denní teploty klesnou na tři až sedm stupňů a v neděli na nula až pět stupňů. V noci na sobotu pak mohou být až minus dva stupně, a v noci na neděli dokonce při zmenšené oblačnosti i minus sedm stupňů.

S ochlazením se začne objevovat i sníh. Nejprve bude počasí od úterý do čtvrtka spíše deštivé, s ojedinělými mlhami. V pátek už ale může v polohách nad 800 metrů nadmořské výšky i sněžit a o víkendu se sníh vyskytne také v nižších polohách.
V nejbližších čtyřech týdnech budou celkově teploty odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období, nebo budou i nadprůměrné. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot budou v období ode dneška do 19. března mezi devíti a 11 stupni a průměry nočních teplot mezi nulou a plus dvěma stupni Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz