Jaké počasí bude do konce ledna a začátkem února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
15. ledna 2024 (18:10)
foto: pixabay
Příští týden budou teploty nadprůměrné a i po dva následující týdny od 29. ledna do 11. února mohou být podle výhledu lehce nad průměrem.
Výrazné střídání teplot, od minus deseti stupňů Celsia až po plus osm, a sněžení i ledovku přinese tento týden. Zhruba v polovině týdne se oteplí, pak zase ochladí a závěr týdne budou teploty znovu růst. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Střídat se bude také sněžení s deštěm. Zpočátku týdne hrozí vznik sněhových jazyků a na horách závějí. Ve středu a v noci na čtvrtek meteorologové očekávají i ledovku a v pátek místy náledí.
Teploty budou v tomto týdnu značně rozkolísané. Nejnižší sice zřejmě nedosáhnou skoro minus 16 stupňů jako o uplynulém víkendu, ale v úterý mohou činit i přes den na horách až minus šest stupňů a v noci na středu ojediněle až minus devět. Následně se začne oteplovat.
Už v úterý přes den bude většinou v nižších polohách mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Ve středu už denní teploty stoupnou na minus jeden až plus čtyři stupně, v Čechách může být dokonce až šest stupňů nad nulou. Vrcholu dosáhnou denní teploty v tomto týdnu asi ve čtvrtek, kdy ČHMÚ předpovídá čtyři až osm stupňů nad nulou. I v noci na čtvrtek teploty většinou neklesnou pod bod mrazu, budou mezi plus jedním až pěti stupni, jen na severozápadě mohou klesnout až na minus dva.
Poté se opět krátce ochladí. V noci na pátek může být ojediněle i minus osm stupňů a přes den minus dva až plus dva. V noci na sobotu klesnou teploty znovu až na minus devět stupňů a v noci na neděli ojediněle na minus deset. Ve dne bude v sobotu mezi minus jedním až plus třemi stupni a v neděli minus dva až plus dva. Začátek příštího týdne zřejmě přinese oteplení, v Čechách může být podle ČHMÚ až devět stupňů nad nulou.
"Střídavý ráz počasí z posledních týdnů, kdy se teploty z vysoce nadprůměrných hodnot dostávaly do podprůměrných hodnot, bude pokračovat minimálně až do konce ledna," sdělili pracovníci ústavu v dnes zveřejněném měsíčním výhledu počasí. V tomto týdnu se budou teploty podle ČHMÚ pohybovat pod dlouhodobým průměrem nebo kolem něj. Příští týden budou teploty nadprůměrné a i po dva následující týdny od 29. ledna do 11. února mohou být podle výhledu lehce nad průměrem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Týden přinese nový sníh, ale také hrozbu vzniku ledovky
•Fotogalerie: Na Orlické přehradě pokračuje výstavba bezpečnostního přelivu
•Mrazy na víkend mírně poleví, přes den se teploty dostanou i nad nulu
Další články
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady
Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes …
AKTUÁLNĚ
Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka
Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. …
DOPRAVA
Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem
Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální …
SPORT
Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost
Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání …
DOBŘÍŠ
Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd
Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu …
AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel
Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na …
AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století
Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a …
HISTORIE
Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu
Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé …
ROZHOVOR
Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“
Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride …
FOTOGALERIE




