15. 5. svátek má Žofie




Jaké počasí bude do konce května a začátkem června? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

13. května 2024   (17:58)
Jaké počasí bude do konce května a začátkem června? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

V celém období ode dneška do 9. června budou převládat dny s minimy mezi 13 a sedmi stupni a nejvyšším teplotami mezi 19 až 25 stupni Celsia.


V první polovině týdne bude v Česku jasná až polojasná obloha s teplotami kolem 22 stupňů Celsia. Od středy začne silně foukat a ve čtvrtek se přidá déšť a bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle dnes zveřejněného měsíčního výhledu počasí meteorologové očekávají, že v příštích čtyřech týdnech budou převažovat teploty pro tuto část roku obvyklé, případně jen slabě nadprůměrné.

V úterý meteorologové očekávají jasno až polojasno. Ráno ale bude chladné, zejména na severovýchodě a východě Česka mohou být přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty se dostanou na 20 až 24 stupňů Celsia, v Čechách ojediněle až na 26 stupňů.
Kvůli suchu začne v noci na úterý platit varování ČHMÚ před zvýšeným rizikem vzniku a šíření požárů. Upozornění platí pro všechny kraje v Čechách s výjimkou jihozápadních okresů a pro západ Jihomoravského kraje. V těchto regionech už delší dobu nepršelo, navíc má zesilovat vítr.
Ve středu by jihovýchodní vítr mohl mít podle meteorologů v nárazech rychlost přes 50 kilometrů v hodině. Obloha nad Českem bude ještě jasná až polojasná, nejvyšší denní teploty vystoupají na 21 až 25 stupňů Celsia.

Změnu v počasí přinese čtvrtek. Od jihozápadu začne přibývat oblačnosti a místy se objeví přeháňky, na jihozápadě ojediněle i bouřky.
V pátek bude postupně na celém území pršet a hrozí také bouřky. Deštivý a zatažený by měl podle meteorologů být i víkend. Teploty se budou pohybovat mezi 17 až 21 stupni Celsia.
Počátek letošního května se zatím teplotně ani srážkově nevymyká hodnotám obvyklým v této části roku. "Nastolený teplotní trend s převahou průměrných nebo jen slabě nadprůměrných teplot by měl pokračovat i v období následujících čtyř týdnů," uvedl dnes ČHMÚ.
V celém období ode dneška do 9. června budou převládat dny s minimy mezi 13 a sedmi stupni a nejvyšším teplotami mezi 19 až 25 stupni Celsia. Krátkodobé odchylky do chladnějších nebo teplejších hodnot ale nejsou vyloučeny, upozorňují meteorologové. Výjimečné by podle nich příští čtyři týdny neměly být ani co do množství srážek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz