Jaké počasí bude do konce března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
4. března 2024 (18:41)
foto: pixabay
"Jako nejteplejší vychází poslední týden období (25. až 31. března) s minimálními teplotami kolem plus tří stupňů Celsia a nejvyššími kolem 13 stupňů Celsia," sdělili meteorologové.
Po mimořádně teplém začátku března se během tohoto týdne mírně ochladí, a na horách bude možná i sněžit. Dnes se teploty dostaly až na 18 stupňů Celsia, do pátku nejvyšší denní teploty klesnou na devět stupňů. V noci a k ránu může mrznout. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bude většinou oblačno nebo polojasno, někde se objeví mlhy.
Maximální teploty se v minulém týdnu dostaly skoro až na 19 stupňů nad nulou a dnes se místy objevovaly teploty až kolem 17 či 18 stupňů. "Od úterý čekáme pozvolné ochlazování, i když maximální teploty zůstanou pořád nad dlouhodobými průměry pro toto období," uvedli ráno na síti X meteorologové.
V úterý očekávají převážně oblačnou oblohu. Postupně na celé území dorazí přeháňky, které budou ve vyšších polohách smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty budou nižší než dnes, od sedmi do 11 stupňů, na jižní Moravě ale bude až 14 stupňů. Podobné počasí a teploty budou podle ČHMÚ také ve středu.
Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno se slabým deštěm. Na severu a severovýchodě země se může i v polohách nad 400 metrů nadmořské výšky vyskytnout sněžení, ve zbytku Česka bude sníh spíš až v polohách od 800 metrů výše. Nejvyšší teploty budou mezi šesti až deseti stupni a na severovýchodě kolem čtyř stupňů. V nocích na středu i čtvrtek mohou teploty klesnout na severu a severovýchodě až na minus dva stupně a v noci na pátek při celonočním vyjasnění až na minus šest stupňů.
V pátek bude přes den asi jasno až polojasno, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy. Přes den se pak teploty dostanou nejvýše na pět až devět stupňů. I o víkendu může v noci mrznout, ale teploty začnou stoupat. V sobotu bude jasno až polojasno se sedmi až 11 stupni a v neděli oblačno až zataženo s osmi až 13 stupni Celsia.
I v nejbližších čtyřech týdnech budou teploty pravděpodobně nad dlouhodobým průměrem pro toto období roku. Vyplývá to z dnes zveřejněného měsíčního výhledu počasí ČHMÚ. "Jako nejteplejší vychází poslední týden období (25. až 31. března) s minimálními teplotami kolem plus tří stupňů Celsia a nejvyššími kolem 13 stupňů Celsia," sdělili pracovníci ústavu. Objem srážek v březnu bude průměrný až slabě podprůměrný.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeští zemědělci loni sklidili meziročně méně obilí, výnosy ale vzrostly
•Po mimořádně teplém začátku března se během týdne mírně ochladí
•Ve středních Čechách dnes padly teplotní rekordy na třech místech
Další články
Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu
Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do …
SPORT
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými …
AKTUÁLNĚ
Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách
Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle …
AKTUÁLNĚ
Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí
Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V …
KULTURA
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu …
AKTUÁLNĚ
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ




