Jaké bude počasí v květnu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
24. dubna 2023 (18:37)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podle dlouhodobého výhledu počasí budou nadcházející dva týdny teplotně spíše podprůměrné.
Po teplém víkendu se v první polovině týdne mírně ochladí. Ve čtvrtek budou noční teploty místy klesat pod bod mrazu a na horách může zasněžit. Obloha bude po celý týden zatažená s přeháňkami. Ke konci týdne a o víkendu očekávají meteorologové oteplení. Bude až 19 stupňů. Vyplývá z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle dlouhodobého výhledu počasí budou nadcházející dva týdny teplotně spíše podprůměrné.
Nejchladněji z celého týdne bude ve středu, kdy se teploty zastaví na 12 stupních Celsia, a v noci na čtvrtek, která může být na některých místech mrazivá. Teploty budou klesat k minus třem stupňům. Na horách může ve čtvrtek opět sněžit.
Od poloviny týdne se ale začne postupně oteplovat a ve čtvrtek přechodně ubude srážek. V pátek bude opět oblačno až zataženo, od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se vyskytnou bouřky. Teploty se ale vyšplhají až na 18 stupňů Celsia. Obdobný ráz počasí předpovídají meteorologové i na víkend, teploty ale ještě mírně porostou. Bude mezi 14 a 19 stupni Celsia.
Tyto teploty by ale měly být v příštích dvou týdnech spíše výjimečné. Období do 7. května má být teplotně podprůměrné. "Minimální teploty se budou pohybovat kolem čtyř stupňů Celsia a maximální kolem 15 stupňů," uvedli meteorologové ve výhledu. Oteplit by se mělo až ve druhém květnovém týdnu.
Srážkové úhrny se po extrémních srážkách z poloviny dubna dostaly v uplynulém týdnu do průměrných hodnot. "Do poloviny května očekáváme také většinou průměrné srážkové týdny, poslední týden od 15. do 21. května by měl být sušší," dodal ČHMÚ.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V první polovině týdne se ochladí a bude pršet, oteplení přijde o víkendu
•Závěr týdne bude slunečný, teploty se dostanou ke dvacítce, pak se opět ochladí
•Na Čertově pahorku začala výsadba nových stromů
Další články
Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí
Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok …
ŠKOLSTVÍ
Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající
Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. …
AKTUALIZOVÁNO
Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko
Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do …
DOPRAVA
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ




